19 April 2024
srijeda, 24 April 2013 19:22

Nogometaši Čelika večeras su nadigrali Slaviju iz Istočnog Sarajeva. Čelik je ovom pobjedom pretekao Slaviju. Rezultati 24. kola nogometne BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine:

24. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. DESETA ČELIKOVA POBJEDA U SEZONI, NAKON PREOKRETA. NK ČELIK – FK SLAVIJA  4:1

Stadion: "Bilino polje" - Vrijeme: sunčano (+25*C) Gledalaca: oko 1.000 Sudije: Glavni sudija Čuić Tomislav (Tomislavgrad) , A-1 Udovičić Sreten (Prijedor), A-2 Bandić Toni (Grude) ; 4. sudija Grbić Zoran (Prijedor); Delegat Mandić Mile (Koz. Dubica) ; Posmatrač suđenja Kulović Sead (Sarajevo) ;

Uokviru 24. kola BiH Telekom Premijer nogometne lige (deveto kolo proljetnog dijela prvenstva), danas su  u Zenici, na stadionu "Bilino polje", igrali domaći Čelik i Slavija iz Istočnog Sarajeva. Rezultat: Čelik – Slavija 4:1 (1:1);

Sastav Čelika: Adilović, Lakičević , Nestorović, (Popović 82'), Jusić, Horić, Dedić, Mešanović, Kajkut, Mišić, (Huseinspahić 74'),  Barać, Stajić, (Bajraktarević 16'); (Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić);

Sastav Slavije: Tomović, Popović, Rašević, Dudo, (Gigović 78'), Kokot, Perišić, Dudić, (Berjan 74'), Benović, Mamić, (Pušara 46'), Lemez, Aleksić; (Trener: Milomir Šešlija);

Strijelci: 0:1 (Lemez 5'), 1:1 (Mešanović 36'), 2:1 (Barać 50'), 3:1 (Bajraktarević 72'), 4:1 (Kajkut 77').

Žuti kartoni: Mišić (Čelik), Popović i Perišić (Slavija).

Sasvim zaslužena pobjeda nogometaša Čelika u 24. kolu prvenstva BH Telekom Premijer lige BiH, te su se tako revanširali Slaviji za jesenji poraz u Istočnom Sarajevu od 2:1.

Evo kako su pali golovi:

U petoj minuti hladan tuš za domaće navijače. Ubačenu loptu Raševića u šesnaesterac Čelika, iz slobodnog udarca sa oko 40-ak metara, iskosa sa lijeve strane, vješto je glavom sproveo u gol Čelika, Lemez (0:1).

Izjednačenje je uslijedilo u 36. minuti. Mešanović je primio loptu na ivici šesnaesterca, prevario svog čuvara i rezantnim udarcem pogodio sa ivice šesnaesterca gol Slavije (1:1).

Čelik dolazi u vođstvo u 50. minuti. Lijepo dodavanje Kajkuta i Bajraktarevića na ivici protivničkog šesnaesterca, a ovaj potonji proslijeđuje loptu na lijevu stranu šesnaesterca do slobodnog Baraća, koji prizemnim udarcem pogađa gol Slavije pored nemoćnog golmana Tomovića (2:1).

U 72. minuti Čelik postiže i treći gol preko Bajraktarevića, koji pogađa prazan gol gostiju sa velike udaljenosti (oko 40 metara). Nakon duela golmana Slavije sa jednim igračem, obojica su ostala ležati, a sudija nije ništa svirao, što je Čelikov igrač iskoristio i pogodio lob udarcem prazan gol za  vođstvo od 3:1.

Četvrti gol je djelo Čelikovog najboljeg strijelca u ovoj sezoni, Kajkuta. Ubačenu dubinsku loptu po lijevoj strani, Kajkut je iskoristio za dobar prodor, te je izbio sam pred golmana i rutinski pogodio, prizemnim udarcem, suprotan ugao gola (4:1). Fer, korektna i otvorena utakmica, mislim, da je zadovoljila prisutne gledaoce. Tokom cijele utakmice, grupa od par stotina, popularnih Čelikovih navijača, Robijaša, zdušno je bodrila svoje ljubimce. U osamnaest, međusobno odigranih, prvenstvenih utakmica, računajući i ovu današnju, Čelik je zabilježio 8 pobjeda, a Slavija 10.  U narednom, 25. kolu Čelik ide u goste ekipi Zrinjskog iz Mostara, kojeg  je jesenas Čelik pobjedio u Zenici rezultatom 2:0.

- Došli smo u Zenicu da se nadigravamo što smo i pokazali u današnjoj utakmici. Imali smo vođstvo koje smo ispustili zahvaljujući našim greškama, a kod rezultata 2:1 nismo iskoristili dvije šanse, što si ne smijemo dozvoliti u ovakvim susretima i protiv kvalitetnih ekipa kao što je Čelik, koji znaju kazniti promašaje suparnika. Čestitam domaćinu na pobjedi i želim im mnogo sreće u narednim utakmicama, kazao je na konferenciji za novinare nakon susreta Milomir Šešlija, trener Slavije.

Vlado Jagodić nije skrivao svoje zadovoljstvo novom ubjedljivom pobjedom, kojom je kaže njegova ekipa potvrdila bod osvojen na Grbavici.

- Priželjkivao sam da ćemo nakon rano primljenog gola uspjeti izjednačiti do poluvremena, kako bi se na odmoru konsolidirali za nastavak. U drugih 45 minuta odigrali smo mnogo bolje, čime smo dokazali svoju kvalitetu i vjerujem da ova ekipa ima još mnogo toga da pokaže do kraja prvenstva, istakao je Jagodić.