subota, 13 April 2013 18:27

Nogometaši Čelika pobjedili su danas poslijepodne Zvijezdu Gradačac 4:1 na Bilinom polju. Pogledajte galeriju fotosa Jasmina Hadžića i pročitajte izvještaj našeg Ekrema Imamovića.

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU JASMINA BLICKA HADŽIĆA.

22. KOLO BH TELEKOM PREMIJER LIGE BiH U NOGOMETU. DEVETA POBJEDA U SEZONI NK ČELIK. - NK ČELIK – NK ZVIJEZDA  4:1 - Zenica, 13. april 2013. god.

Stadion: "Bilino polje" Početak: 16:30 sati - Vrijeme: sunčano pa oblačno-ugodno za igru. . Gledalaca: oko 800 - Sudije: Glavni sudija Pilav Elmir (Sarajevo), A-1 Ibrišimbegović Senad (Travnik), A-1 Baković Haris (Sarajevo); 4. sudija Peljto Irfan (Sarajevo); Delegat: Martinović Lazar (Čapljina); Posmatrač suđenja: Kapor Radoslav (Trebinje);

Uokviru 22. kola BiH Telekom Premijer nogometne lige (sedmo kolo proljetnog dijela prvenstva), danas su  u Zenici, na stadionu "Bilino polje", igrali domaći Čelik i Zvijezda iz Gradačca.

Rezultat: Čelik – Zvijezda  4:1  (3:0);

Sastav Čelika: Adilović, Lakičević , Nestorović, Jusić, Horić, Dedić, Mešanović (Huseinspahić), Kajkut, Mišić, Barać (Bureković), Stajić (Popović 43'). (Šef stručnog štaba: Vlado Jagodić);

Početni sastav Zvijezde: Mirković, Mus, Pinheiro Adam, Stančevski, Sušić, Šodić, Diatta, Jahić, Ordagić, Džafić, Savić. (Trener. Milomir Odović);

Strijelci: 1:0 (Stajić 3'), 2:0 (Stajić 10'), 3:0 (Horić 17'), 3:1 (Savić 75'), 4:1 (Popović 82');

Žuti kartoni: Šodić i Adam Pinheiro (Zvijezda);

Sasvim zaslužena pobjeda nogometaša Čelika u 22. kolu prvenstva BH Telekom Premijer lige BiH, te su se tako revanširali Zvijezdi za jesenji poraz u Gradačcu od 1:0.

Čelik je poveo u 3. minuti. Nakon šuta Mišića golman Zvijezde je odbranio, ali lopta dolazi do Duška Stajića, koji sa nekoliko metara pogađa gol gostiju za vođstvo Čelika od 1:0.

Nakon vođstva,  Čelik je još jače kreće sa napadima. Lakičević šalje sjajnu loptu prema Kajkutu koji šutira, golman Zvijezde brani,ali se lopta izmigoljila ispod gostujućeg golmana Mirkovića, pritrčava, ponovo,  Stajić i sa metar udaljenosti od gola, ubacuje loptu u prazan gol za vodstvo domaćih od 2:0 u 10. minuti.

U 17. minuti Stipe Barać izvodi korner sa desne strane, a najviši u skoku je bio kapiten domaćih Kenan Horić, koji je pogodio mrežu Zvijezde za vodstvo od 3:0. Do kraja prvog poluvremena, Zvijezda nije imala niti jednu ozbiljnu priliku da ugrozi gol Čelika. U 43. minuti utakmice, u jednom, naizgled bezazlenom, duelu sa igračem Zvijezde, teže je povrijeđen, dvostruki strijelac, Duško Stajić, koji je kolima Hitne pomoći prebačen u bolnicu. Zamjenio ga je mladi napadač, Čelikovo dijete, junior Marin Popović.

U drugom poluvremenu Zvijezda je više bila u napadu, a Čelik je više koristio kontranapade. U 75. minuti nogometaši Zvijezde su smanjili rezultat na 3:1. Iz slobodnog udarca, sa oko 22 metra, izvrsno je šutirao i pogodio Srđan Savić. U 82. minuti junior Čelika, Marin Popović prihvata sjajnu loptu Baraća, i rutinirano matira nemoćnog Mirkovića za vodstvo Čelika od 4:1, što je i konačan rezultat ove utakmice.

U deset utakmica Čelika i Zvijezde, sada je bilans slijedeći: 4 pobjede Čelika, 3 neriješene utakmice i 3 pobjede Zvijezde, a gol razlika je 18:12 u korist Čelika.

U narednom, 23. kolu Čelik ide u goste sarajevskom Željezničaru, koji je jesenas pobjedio Čelika u Zenici rezultatom 1:2.

Rezultati susreta 22. kola nogometne BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Sarajevo: Olimpic - Široki Brijeg 2:1
Srebrenik: Gradina - Travnik 0:1
Prijedor: Rudar - Borac 1:1
Zenica: Čelik - Zvijezda 4:1
Bijeljina: Radnik - Željezničar 0:3