29 Mart 2024
subota, 15 Decembar 2012 23:58

Zeničanke izgubile u produžetku

MŽRKL ADRIATICA, 13.kolo. PORAZ ČELIKA U VRŠCU, NAKON PRODUŽETKA (-4).  VRŠAC – ČELIK  85:81 (70:70) - SD Milenijum; Gledalaca: oko 300.  Sudije: Sudije: Tresiglavic, Lesko, Kontrec; Delegat: Vuksic M.  Uokviru 13.kola Međunarodne Adriatic MŽRKL lige, sezona 2012/2013. večeras su Vršcu igrali ŽKK Vršac i KŽK Čelik.

Rezultat: Vršac – Čelik  85:81  (70:70) - (24:17), (19:20), (8:15), (19:18), produžetak 5' (15:11).

Sastav Čelika: Vujović Aleksandra, Vidović Rada, Bajić Tamara, Bogoje Ivona, Janković Živana, Bejtić Lejla, Pavičević Biljana, Ćorović Anida, Pašić Sedina, Rus Tijana. (Trener: Eldar Durmić).

Sastav Vršca: Čorda, Mršić, Jakšić, Dobričinac, Repac, Kerkez, Minić, Radić, Milošev, Marjanović, Janković, Pavić. (Trener: M. Popović).

Najefikasnije kod Čelika: Bogoje Ivona (21), Vujović Aleksandra (15),Vidović Rada (13) i Bajić Tamara (15) poena.

Najefikasnije kod Vršca: Janković (27), Milošev (14), Marjanović (13) i Jakšić (15) poena.

Košarkašice Čelika poražene su, u produžetku od pet minuta, od ekipe koja je imala, do večeras, samo jednu pobjedu i deset poraza u dosadašnjem dijelu takmičenja u Adriatic ligi. Nakon prvog poluvremena, rezultat je bio 43:37 za Vršac. Treću četvrtinu košarkašice Čelika dobijaju sa 15:8, te nakon ove dionice utakmice imaju vođstvo od 52:51.

U zadnjoj četvrtini, vođena je velika borba, te je rezultat, na kraju, bio 70:70. Uslijedio je produžetak od  pet minuta, u kojem su se bolje snašle košarkašice Vršca i dobile ovu utakmicu rezultatom 85:81. Double-double učinak na ovoj utakmici, imale su Bogoje Ivona kod Čelika (21 poen i 12 skokova), te Marjanović kod Vršca (13 poena i 15 skokova).

Nakon ovog poraza, košarkašice Čelika sada imaju skor od šest pobjeda i pet poraza.