subota, 10 Novembar 2012 20:59

Košarkašice Čelika večeras su u Areni bile bolje od srbijanskog tima Radivoj Korać uokviru Adriatica lige. Konačan rezultat 82-72, po četvrtinama - 15-25, 19-11, 21-11, 27-25. Pogledajte fotogaleriju Jasmina Hadžića.

POGLEDAJ GALERIJU

VELIKA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U DERBIJU 8. KOLO MEĐUNARODNE ADRIATIC LIGE - ČELIK – RADIVOJ KORAĆ 82:72  - Gradska ARENA u Zenici - Gledalaca: oko 300 - Sudije: Vovk Tomislav, Holjevac Krunoslav i Katić Krešimir. Delegat: Mirsad Alagić (Zenica) - U osmom kolu Adriatica MŽRKL, sezona 2012/2013, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Radivoj Korać iz Beograda (Srbija), u jednom od derbija kola. Pobjedila je ekipa KŽK Čelik.

Rezultat: Čelik – Radivoj Korać 82:72 (15:25), (19:11), (21:11), (27:25).

Sastav KŽK Čelik: Ćorović Anida, Vidović Rada, Bajić Tamara, Bogoje Ivona, Mehmedić Amra, Graham Stanecia, Bejtić Lejla, Kovačević Alma, Pašić Sedina, Rus Tijana.
(Trener: Eldar Durmić).

Sastav ŽKK Radivoj Korać: Čolić Snežana, Beronja Mirjana, Topuzović Kristina, Jovanović Jelena, Janković Žaklina, Mandić Sanja, Brajković Ivana, Jovanović Tina, Đorđević Jovana, Radić Jelena, Kapor Tamara, (Trener: Miloš Pavlović).

Najefikasnije kod Čelika su bile: Amra Mehmedić (19), koja je odigrala svih 40 minuta utakmice, Alma Kovačević (16), Ivona Bogoje (12) i Lejla Bejtić (10) poena.
Kod Radivoj Koraća, najviše poena su postigle: Mirjana Beronja (16), Tina Jovanović (14), Jelena Jovanović (11) i Snežana Čolić (12) poena.

Zaslužena pobjeda košarkašica Čelika u jednom od derbija kola. Čelik nije dobro otvorio utakmicu i prva četvrtina je završena 15:25 za gošće iz Beograda, da bi početkom druge četvrtine ta prednost narasla na –15 poena (14:29). Do kraja druge četvrtine Čelik je smanjio prednost na samo –2 poena (34:36). Treću četvrtinu domaće igračice su dobile sa 21:11, a največa prednost Čelika je bila u zadnjoj četvrtini od +16 poena (63:47).

Do kraja utakmice gošće su pokušale sa presingom na cijelom terenu, ali su igračice Čelika velikom borbenošću uspjele sačuvati stečenu prednost na +10 poena. Ova pobjeda je veliki podvig igračica Čelika, kada se zna da su ekipu napustile tri igračice (Veselovski, Hamšić i Gagić). Na ovoj utakmici u igru je ulazilo samo 8 igračica, a najviše vremena na parketu su provele: Mehmedić (40'), Bogoje, Vidović i Bejtić po 33,5', te Kovačević 24'. Sa ovako malom rotacijom uspjele su pobjediti velikog protivnika, koji je, do danas, imao samo jedan poraz u sedam odigranih utakmica (od vodećeg Partizana i to u produžetku). Čelik sada ima skor od 6 pobjeda i jedan poraz (13 bodova).

I sa ovog mjesta apel sportskim kolektivima iz Zenice, da bolje planiraju termine svojih utakmica i da ne bude ovako "stisnuta" satnica kao ove subote 10.11.2012.god. (16:00-NK Čelik-FK Rudar, 18:00-KŽK Čelik-ŽKK Radivoj Korać, 20:00-OKK Čelik-KK Spars Mostar). Ima dosta gledalaca, koji bi voljeli gledati sva tri ova sportska susreta, ali je satnica, zaista, "nabijena" i za gledaoce i za novinare.