Proleter 1: Rudar 1 Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

Nogometasi zenickog Rudara odigrali su svoju sedmu utakmicu ove sezone, te u Makljenovcu sa domacom ekipom Proletera podijelio bodove odigravsi 1:1. Od prve minute za ekipu Rudara igrali su: Ismar Pojskic, Alen Skoro, Dzenan Krajisnik ( C ), Adnan Celebic, Ermin Oruc, Vedad Sabanovic, Adnan Saric, Elvin Huseni, Dzenis Huseinspahic, Elman Muratovic i Amar Delic.  Trener:Fazlic Jusuf

Po veoma hladnom i kisovitom vremenu,odigrala se veoma uzbudljiva utakmica, gdje gostujuca ekipa i nije imala srece. Od prve pa do posljedne minute, konstantno je dominirala ekipa Rudara, dok su domaci iz pojedinih sansi (poluprilika) uspijevali doci do gola Pojskica.

Ipak domacini prvi dolaze do jedne ozbiljne prilike, gdje njihov udarac zavrsava na okviru golmana gostiju. To je ujedno i bilo sve sto su domaci uspjeli napraviti tokom prvog poluvremena. Ostatak igre pripada ekipi iz Zenice. Mnosto izglednih sansi, sto preko Husiena, Muratovica, Huseinspahica, Skore..., lopta nije uspjela pronaci put do gola Proletera. Samo par minuta prije kraja prvog dijela, nakon jednog prekida, odlicnu sansu za goste nije iskoristio Oruc, koji sjajnim sutem glavom ne uspjeva matirati golmana domacih. Sa rezultatom 0:0, otislo se i na odmor. Trener Rudara sansu u drugom poluvremenu dao je i Nerminu Delicu, Alenu Haseljicu te Bernadu Imamovicu. Iako je u nastavku padala jaka kisa ,to nije smetalo igracima jednog i drugog tima da nastave sa odlicnom predstavom .I u nastavku dominacija gostiju, ali i dalje nije bilo promjene rezultata. Nakon jedne polusanse domacih i kiksa zadnje linije gostiju, Proleter dolazi do vodstva u 60 minuti susreta. I pored primljenog gola, gosti ne posustaju sa pritiskom, sto im se isplatilo u 72 minuti, kada Elman Muratovic poravnava rezultat na 1:1. Najbolju priliku da rijesi pobjednika susreta imao je Adnan Celebic, koji u 87 minuti sa svega pet metara ne uspjeva matirati golmana domacih. Sa ovim bodom, Rudar i dalje drzi drugu poziciju odmah iza ekipe Krivaje.

U narednom kolu, Rudar na svom terenu docekuje ekipu Nemile. Utakmica se igra 16.10 u 14.30h, te ovom prilikom pozivamo sve simpatizere naseg kluba da dodju u sto vecem broju i pruze podrsku nasoj mladoj ekipi

Čitano 3378 puta Zadnji put promjenjen utorak, 11 Oktobar 2011 00:03