Rudar pobjedio u Tešnju Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

Nogometaši Rudara su u posljednjem kolu jesenjeg dijela na veoma neugodnom gostovanju u Tešnju uspjeli odnjeti puni plijen nadigravši ekipu Pobjede sa 2:1. Šef stručnog štaba Rudara Fazlić Jusuf,za ovu utakmicu odlučio je se za sljedeću jedanaestoricu:Adi Terzo,Armin Turušlić, Adnan Čelebić, Ermin Oruč, Adnan Fazlić, Vedad Šabanović, Dženan Krajišnik (C), Anel Ščetić, Elvin Huseni, Amar Delić i Benjamin Mujkanović. Na klupi za rezervne igrače ostali su: Vernes Avdić,Vernes Purić, Kenan Hafizović, Ivan Milanović, Emin Haseljić, Sandi Kablinović i Bernad Imamović.

U subotu je po veoma odličnim vremenskim uslovima odigrana utakmica u Tešnju između Pobjede i Rudara iz Zenice.Na kraju utakmice slavili su zenički "Romantičari". Početak utakmice donio je početno ispitivanje gdje je Rudar ipak imao nešto više od igre.Svi pokušaji ka golu domačina do kraja prvog dijela nisu donijeli rezultat.Ipak domaćini prvi dolaze do vodstva.Nakon jednog slobodnog udarca sa nekih 30-tak metara,golman zeničana Adi Terzo nespretno reaguje te lopta završava iza njegovih leđa.Do kraja prvog poluvremena ništa se ozbiljnije nije događalo,te se na odmor otišlo sa ovim minimalnim vodstvom Pobjede.Početkom drugog dijela utakmice, trener Fazlić pravi prvu izmjenu,te umjesto Vedada Šabanovića priliku dobija Ivan Milanović.

U nastavku Rudar ubacuje u brzinu više,te pod svaku cijenu kreće po izjednačenje.U međuvremenu trener Rudara vrši jos dvije izmjene te umjesto Dženana Krajišnika i Benjamina Mujkanovića priliku daje Kenanu Hafizoviću i Eminu Haseljiću.U svim tim silnim napadima Rudara, gosti imaju svoju največu šansu na utakmici da riješe pobjednika,ali iz jedne kontre nisu uspjeli savladati čak iz tri pokušaja golmana Terzu gdje je poput "mačke" skidao zicere domačim nogometašima.I naravno poslije svega ovog,kako to u fudbalu biva,slijedi kazna.U samo pet minuta utakmice,Rudar preokreče rezultat u svoju korist.Igrala se 85 minuta kada poigravanje domačeg golmana kažnjava Ermin Oruč koji blokira njegovo izbijanje te lopta zavšava iza njegovih leđa.I kada se ocekivao kraj susreta,Elvin Huseni uzima loptu na nekih 25 metara,te izlazi sam na golmana gdje ga uspjeva zaobiči ali mu lopta za malo bježi u stranu,ali i pored toga sjajno uočava Ermina Oruča koji se ne ometano ubacio iz drugog plana, te postiže svoj drugi gol na utakmici.Domači nisu imali puno vremena da naprave nešto više,te nova tri boda odlaze u Zenicu.

Ovom prilikom treba čestitati igračima na velikom zalaganju i borbenošću,te stručnom štabu na još jednom odličnom odrađenom zadatku.Treba još napomenuti da je ekipa Krivaje izgubila na gostovanju u Šijama, tako da je se razlika Između Krivaje i Rudara još više smanjila.Prvi dio sezone je završen,a nastavak slijedi na proljeće gdje će se voditi velika borba za prvo mjesto i ulazak u viši rang.