Rudar 5 - Vis Kosova 1 Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

rudar-kosovaZenicki Rudar i u ovom kolu nastavio je svoj pobjedonosni niz.Ovog puta na Kamberovica polju pred oko stotinjak gledatelja,domacini su upisali jos jednu visoku pobjedu,ovog puta pala je i ekipa Visa sa visokih 5 : 1.Rudar je u ovu utakmicu usao u sljedecem sastavu:Adi Terzo,Adnan Celebic,Dzenan Krajisnik ( C ),Adnan Fazlic,Ermin Oruc,Bernad Imamovic,Nermin Delic,Adnan Saric,Dzenis Huseinspahic,Elman Muratovic i Amar Delic.

U ovom susretu,domaci napadaci su bili veoma raspolozeni te su za 90 minuta "utrpali" pet komada svom protivniku.No,krenimo redom.U pocetnom ispitivanju snaga,domaci iz jedne izradjene akcije dolaze do vodstva.Strijelac prvog gola bio je Elman Muratovic.Nakon samo nekoliko minuta,Rudar udvostrucuje prednost.Ovog puta mrezu gostiju pogadja Amar Delic.Do kraja prvog poluvremena,domacini dolaze i do treceg gola.Svoj drugi gol na ovom susretu,a ujedno treci za Rudar postize Elman Muratovic.Nakon jedne greske zadnje linije domaci,gosti uspijevaju smanjiti rezultat na 3 : 1.

Sa ovim rezultatom,otislo se i na odmor.U drugom dijelu priliku za igru dobijaju jos i Elvin Huseni,Alen Skoro i Vedad Sabanovic.Nastavak utakmice donosi nesto slabiji tempo igre u odnosu na prvi dio,ali i pored toga Rudar do kraja postize jos dva gola.Oba gola postize veoma raspolozeni Amar  Delic,te upisuje svoj prvi hat-trick ove sezone.Sa ovom pobjedom i osvojena nova tri boda,Rudar ostaje u utrci za jesenjeg prvaka ZDK.U iducem kolu,koji je na rasporedu 08-09.10., Rudar gostuje u Makljenovcu kod ekipe Proletera.I u narednom kolu ocekujemo dobru partiju mladih izabranika trenera Fazlica i naravno nova tri boda.