Fotogalerija iz Visokog- RK Čelik Istaknuto

Autor
Ocijeni
(0 glasova)

rkceli1Rukometaši Čelika nisu izdržali strašan pritisak večeras u Visokom. Držali su se skoro do kraja, a u dijelu drugog poluvremena imali su neriješen rezultat. Na našu žalost, golman domaće visočke Bosne imao je svoju večer, sa čak 25 odbrana.

Na kraju rezultat je dokaz herojske borbe jer je malo ko i to veoma rijetko izvlačio bod iz Visokog.Bosna Prevent 33 - Čelik 29.

Zeničani, imate priliku da narednu domaću utakmicu napunite Arenu i ponovno navijanjem ssvi zajedno dovedemo Čelik nazad na prvo mjesto Premier lige.

Prenosimo uz dozvolu, izvještaj kolega sa Visoko.co.ba

Bio je to derbi u pravom smislu te riječi. Čelik sa velikim ambicijama, a Bosna-Prevent u naletu dobrih rezultata. I publika je prepoznala čari ovog meča, pa se na tribinama KSC "Mladost" skupilo nekih 700 gledalaca, što je više nego dobra posjeta, a rukometaši Bosne-Prevent su od prve minute bili spremni da ih obraduju. Počelo je bolje za goste koji imaju dva gola prednosti u otvaranju utakmice. Ipak, u 22. minuti Bosna je na plus četiri (14:10), koji se do 27. minute potpuno tope, a na poluvremenu je domaćin uspio ostvariti dva gola razlike. Početak drugog poluvremena nagovještava da bi to mogla biti još jedna uzbudljiva i dramatična završnica. Igra se gol za gol sve do sredine drugog poluvremena, kada se Bosna uspjela odlijepiti na dva, pa zatim i na tri gola prednosti. Čelik se drži tu negdje na tom zaostatku, a onda u posljednjih pet minuta Bosna odlazi i na plus pet i bilo je jasno da bodovi ostaju u Visokom. Rijetko izdvajamo pojedince, ali ovoga puta to jednostavno moramo učiniti, jer je mladi golman Bosne-Prevent, Enes Sirćo na ovoj utakmici zabilježio, vjerovali ili ne 25 odbrana, uključujući i jedan sedmerac iskusnom Emiru Šahinoviću, te se tako prometnuo u pravog junaka ove pobjede. Njegove bravure na golu su bacale u trans prilično ispunjene tribine i zbog toga moramo biti posebno sretni, jer je njegov kolega Faris Žiga bio junak pobjede u Gračanici, a njih dvojica zajedno imaju jedva preko 30 godina, što je prosjek godina jednog vrhunskog golmana. I svi ostali rukometaši Bosne-Prevent su ostavili srce na terenu i nije bilo slabog pojedinca u domaćim redovima, a kao i obično najefikasniji su bili Bećar, Selimović i Ahić. Bosna-Prevent je nakon četiri kola na sjajnom učinku od tri pobjede i jednog poraza i potpuno mirno mogu čekati nastavak prvenstva.