subota, 22 Novembar 2014 23:39

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BiH, 11.KOLO. ČELIK BOLJI OD KRIVAJE. RK ČELIK – RK KRIVAJA  33:24 ARENA u Zenici; Gledalaca: oko 400. Sudije: Križanec Vladimir i Petrović Zoran, delegat Kekić Mileta. U utakmici 11. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2014/2015, igrali su kantonalni ligaši, zenički RK Čelik i ekipa RK Krivaja iz Zavidovića. Utakmica je završena  rezultatom  33:24  (15:9) za Čelik.

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ FOTO GALERIJU IZ ARENE

RK ČELIK: Beganović, Dervenčić, Adnan Begagić, Eldar Mehić, Memić, Mujanović, Kadić, Ćosić, Hadžihasić (12 odbrana), Mehinović, Aldin Begagić, Dino Zvekić, Martić , Jolović, Tufekčić, Begović;  (Trener: Milanko Savčić);

RK KRIVAJA: Selimbegović Ajdin (17 odbrana), Zilkić, Došić, Jasmin Mehić, Bašić, Sinanović, Semir Zvekić, Fejzić, Muhić, Amir Alić, Karanović, Nedžad Alić, Hasić, Smailbebović, Bajrić, Klis; (Trener Fuad Terzić;

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić i Edvin Begović po 6 golova, te Dino Zvekić, Boško Jolović i Mirza Dervenčić po 4 gola;

Najviše golova za Krivaju postigli su: Ajdin Smailbegović i Haris Bašić po 6 golova, te A.Alić 4 gola;

Sedmerci za Čelik: 2 (2); Sedmerci za Krivaju: 3 (4);

Isključenja: Čelik (2'); Krivaja (6');

U kantonalnom derbiju sasvim zasluženo slavili su domaći rukometaši Čelika. Gosti iz Zavidovića dobro otvaraju utakmice i imaju početno vođstvo od dva gola uz nekoliko odbrana njihovog golmana Ajdina Selimbegovića, koji je u prvom poluvremenu sakupio čak 14 odbrana. U 13.minuti domaći imaju prvo vođstvo od 5:4, koje nisu više ispuštali do kraja utakmice. U prvom poluvremenu najveća prednost Čelika bila je + 6 golova (15:9) i to na kraju poluvremena.

U nastavku utakmice igra se, uglavnom, gol za gol, a najveću prednost od 9 golova (30:21) domaći postižu u 54.minuti. Do kraja utakmice obje ekipe postižu po 3 gola i razlika na kraju ostaje +9 golova za Čelik (33:24).

U zadnjih 10-ak minuta trener domaćih uveo je nekoliko novih igrača, koji imaju manju minutažu, (Adnan Begagić, Eldar Mehić i Ahmedin Ćosić), koji su priveli utakmicu kraju.

Ovom pobjedom Zeničani su zadržali vodeću poziciju u Premijer ligi BiH i nakon 11 kola.

Za igrača utakmice proglašen je Mirza Dervenčić iz Čelika.

U slijedećem, 12. kolu ekipa Čelika ide u goste Gračanici, dok je Krivaja domaćin Prijedoru.