20 April 2024
subota, 08 Novembar 2014 15:53

Stadion: "Bilino polje"; Početak: 13:30 sati; Vrijeme: Oblačno (+18*C); Gledalaca: oko 200; Sudije: Glavni sudija Terzić Husein (Travnik), A-1 Gojić Mirko (Doboj), A-2 Bandić Toni (Grude); Delegat Omanović Ramiz (Bihać); Uokviru 14. kola BiH Telekom Premijer nogometne lige danas su  u Zenici, na stadionu "Bilino polje", igrali domaći Čelik i Radnik iz Bijeljine. Pobjedili su zasluženo domaći, na oproštaju od utakmica u Zenici u jesenjem dijelu sezone 2014/2015.

Rezultat: ČELIK – RADNIK 2:1  (0:0);

Pogledajte foto galeriju KLIKOM OVDJE.

Sastav Čelika: Adilović, Kazazić, Gojković, Simić, Bureković, Ribić (od 46.'Anel Dedić), Alen Dedić (od 87.' Radulović), Pezer, Mišić, Kavazović (od 80.' Duvnjak), Đelmić.   (Šef stručnog štaba: Milomir Odović);

Sastav Radnika: Bodiroga, Milović, Memišević, Antić, Vučinić, Krsmanović, Hasanović (od 70.' Hadžić), Lazić (od 81.' Čosović), Ostojić, Mašić, Galešić.(Glavni trener:Slavko Petrović);

Strijelci: 1:0 (Alen Dedić u 47.'), 1:1 (Slađan Antić u 67.'), 2:1 (Armin Duvnjak u 84.');

Žuti kartoni: Đelmić, Simić, Bureković i Radulović (Čelik), te Galešić, Mašić i Memišević (Radnik);

Crveni karton: Vučinić- drugi žuti karton u 60.'(Radnik);

Sasvim zaslužena pobjeda nogometaša Čelika u 14. kolu prvenstva BH Telekom Premijer lige BiH Ovo je druga pobjeda nogometaša Čelika na svom Bilinom polju u ovom prvenstvu, a ukupno treća.U prvom poluvremenu smo vidjeli nekoliko prilika za obje ekipe, ali nije postignut pogodak. Odmah na početku drugog poluvremena, u 47.minuti, domaći postižu gol za vođstvo od 1:0. Nakon prodora Đelmića i dobrog dodavanja do Alena Dedića, a ovaj efektnim udarcem sa nekih 12 metara pogađa neodbranjivo gol gostiju.

Nakon desetak minuta od gola veliku šansu za domaće propušta Kavazović, koji neometan, sa nekih 5 metara šutira pravo u golmana gostiju. U 60.minuti gosti ostaju sa deset igrača, jer je  Vučinić, u nepune 3 minute, dobio dva žuta kartona. Gosti i sa deset igrača u polju uspjevaju da postignu izjednačujući gol za 1:1. Strijelac je bio Slađan Antić u 67.minuti. Nakon prizemnog centaršuta jednog svog saigrača, samo je postavio nogu i sa nekoliko metara savladao Adilovića. Ipak u 84. minuti domaći su uspjeli doći do zaslužene pobjede. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je rezervista Armin Duvnjak, koji je na teren ušao u 80.minuti i svojim golom glavom, na centaršut Mišića, donio pobjedu Zeničanima.

U Premijer ligi sada slijedi 15-to dnevna pauza zbog nastupa reprezentacije BiH u kvalifikacionoj utakmici za EP, protiv Izraela u gostima 16.novembra.

U narednom, 15. kolu, zadnjem kolu jesenjeg dijela prvenstva, Čelik ide u goste ekipi Željezničara u Sarajevo, a Radnik je domaćin Olimpicu iz Sarajeva.