29 Mart 2024
subota, 13 Septembar 2014 20:59

Krste Velkovski je doveo Sarajevo u prednost u petoj, a remi za Čelik je izborio Jovo Kojić u 63. minuti. Čelik - Sarajevo na Bilinom u sedmom kolu finalnih 1:1.  Pogledajte u foto galeriji atmosferu i scene sa terena...

KLIKNI OVDJE ZA GALERIJU...

Stadion: "Bilino polje" u Zenici; Početak: 19 sati; Vrijeme:suho i pogodno za igru(+20*C). Gledalaca: oko 3000; Glavni sudija: Danijel Pajić (Bijeljina). Pomoćnici: Goran Dujak (Odžak) i Asmir Budimlić (Bihać). 4.sudija: Amer Macić (Mostar), delegat: Lazar Martinović (Čapljina).

U 7. kolu BH Telekom Premijer nogometne lige BiH, u Zenici na stadionu "Bilino polje“ igrali su domaći NK Čelik i FK Sarajevo. Završeno je neriješenim rezultatom.

Rezultat: Čelik – Sarajevo 1:1  (0:1)

Strijelci: 0:1 (Velkoski u 6'), 1:1 (Kojić u 63');

Žuti kartoni: Dedić, Selimović, Mišić, Kojić (Čelik), Puzigača, Todorović, Dupovac, Berberović, Bilbija (Sarajevo);

Crveni karton, zbog drugog žutog kartona: Bašić u 90'+4' (Čelik);

Sastavi timova:

ČELIK: Hinović, Mišić, Bureković, Kojić, Kazazić, Bašić, Alen Dedić, Simić, Osmanagić (od 90'. Grahovac), Alispahić (od 46'. Pezer), Selimović (od 65'. Ribić).  (Šef SŠ Nizah Hukić).

SARAJEVO: Bandović, Stojčev (od 64'. Bilbija), Velkoski, Todorović (od 72'. Okić), Tatomirović, Duljević, Berberović, Dupovac, Cimirot, Puzigaća (od 83'. Protić), Radovac. (Šef SŠ: Dženan Uščuplić).

I četvrti remi Čelika na svom Bilinom polju u ovom prvenstvu. Čelik ostaje na jednoj pobjedi i to gostujućoj u prošlom kolu protiv Mladosti iz Velike Obarske u Bijeljini (2:1).

Ovo je i najrealniji ishod u derbiju starih rivala Sarajeva i Čelika. Čelikovi navijači „Robijaši“ opet su bojkotovali ovu utakmicu, dok su Sarajlije imale veliku podršku oko 500 svojih navijača, „Hordi zla“, čije je navijanje odjekivalo tokom cijele utakmice. Ističemo i veliki transparent, koji su, u jednom dijelu susreta u Zenici, razvili navijači Sarajeva: „RAHMET VAM DUŠI RUDARI“, što je nagrađeno aplauzom prisutnih gledalaca. Na Čelikovom Jugu cijelo vrijeme je stajao veliki transparent, koji je, takođe, podsjećao na nedavnu rudarsku nesreću u jami Raspotočje kada je poginulo 5 rudara (04.09.2014.god.): „ŽIVOTE SVOJE DALI ZA HLJEB SA SEDAM KORA-NIKADA NE ZABORAVITI IMENA ZENIČKIH HEROJA #5“.

Sarajevo je povelo već iz prvog napada. Gojko Cimirot je u 6. minuti uposlio Velkoskog, koji rutinski matira Hinovića. Gosti nastavljaju sa boljom igrom koji nisu uspjeli krunisati novim pogotkom.

Bilo je nekoliko prilika za Sarajevo, koje nisu iskoristili Ognjen Todorović (2x) i Haris Duljević. Najbolju priliku za domaće nije iskoristio Namir Alispahić u 27. minuti, nakon što je dobio dubinsku loptu od Nikole Simića i šutirao je pored desne stative. U drugom poluvremenu prvi su zaprijetili gosti. Ivan Tatomirović je sjajno šutirao glavom, tik pored desne stative, ali promjene rezultata nije bilo. Nakon toga domaći su preuzeli inicijativu, te su do izjednačenja stigli u 63. minuti. Poslije ubačaja iz slobodnog udarca pogodio je Kojić vještim utrčavanjem prije golmana gostiju, Dejana Bandovića, nogom je skrenuo loptu sa nekoliko metara u gol gostiju.

Posljednjih desetak minuta igre nije nam donijelo previše uzbuđenja. Zadnju, veliku, šansu gosti su imali u zadnjim trenucima sudijske nadoknade od 4 minuta. Prečku je pogodio Tatomirović, ali je ostalo 1:1. Čelik je u drugom poluvremenu bio ravnopravan rival i zasluženo je osvojio bod protiv favorizovanih gostiju iz Sarajeva. Na press konferenciji trener gostiju, Dženan Uščuplić, ističe nezadovoljstvo igrom pojedinih iskusnijih igrača, a naročito u drugom poluvremenu. Kaže da će biti promjena u timu, jer nije zadovoljan igrom i pristupom u drugom poluvremenu. Trener domaćih, Nizah Hukić, smatra da je ovo realan rezultat.

„Znali smo šta nas očekuje u ovoj utakmici. Momci su ušli sa dozom straha i prvo poluvrijeme se nismo mogli oporaviti, te nam je ostalo drugih 45 minuta da napravimo što možemo. Igrači sa klupe su promijenili ritam igre, a naročito Pezer, te nakon postizanja prvog, bili smo blizu drugog gola, iako je Sarajevo bilo izuzetno opasno. Smatram da je ovo realan rezultat'', kazao je trener Zeničana, Nizah Hukić.

U narednom, 8. kolu prvenstva Čelik gostuje U travniku, a Sarajevo je domaćin Olimpicu iz Sarajeva.