nedjelja, 24 Avgust 2014 18:47

BIH poražena od Turske

Kadetska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine pretrpjela je drugi poraz na Evropskom prvenstvu za igrače do 16 godina u Latviji. Mladi bh. košarkaši su u prvom kolu druge faze takmičenja u okviru E-grupe poraženi od selekcije Turske sa 54:85 (16:19, 12:16, 14:16, 12:34).

Naši momci dobro su se držali do kraja 3.četvrtine, jer su gubili sa - 9 poena (42:51). Raspad igre i rezultata desio se u zadnjoj četvrtini, koju selekcija Turske dobija sa +22 poena (12:34) za konačnih + 31 poen na kraju (54:85) za Tursku. Najefikasniji u redovima naše reprezentacije: Džanan Musa sa 17 poena i Ammar Gegić 10 poena.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):

Selektor: Emir Halimić, pomoćnik selektora: Ozren Selesković

U prvoj današnjoj utakmici naše grupe selekcija Srbije je pobjedila Hrvatsku sa 68:61, dok u 20,15 sati igraju Litvanija i Latvija.