četvrtak, 21 Avgust 2014 04:29

Druga pobjeda naše reprezentacije

U utakmici 8.kola grupe 4 kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2015. godine u Kanadi, danas su u Zenici igrali ženske reprezentacije Bosne i Hercegovine i Farskih Ostrva. Utakmica je završena pobjedom naše reprezentacije:

REZULTAT: BIH – FARSKA OSTRVA  2:0 (0:0).
Donosimo osnovne podatke sa utakmice:
Zenica,  Stadion Bilino polje. Gledalaca oko 200; Glavni sudija Tania Fernandes Morais (LUX)
Pomoćnici: Juliette Nicolet Mariianne (NED) i Fijke Hoogendijk (NED.
Strijelci: 1:0 Nikolić (46') ; 2:0 Alisa Spahić (67');
Žuti kartoni: Amela Fetahović (Bosna i Hercegovina), Sofia Anna Sevdal (Farska Ostrva).
Bosna i Hercegovina: Almina Hodžić, Anđela Šešlija, Antonela Radeljić, Amira Spahić (od 57'. Dejana Boškan), Milena Nikolić, Amela Fetahović, Eldina Ahmić, Nejra Šabić (od 46'. Amna Lihović), Alisa Spahić, Lidija Kuliš (od 77'. Zerina Piskić), Marija Aleksić. (Selektor: Samira Hurem).
Farska Ostrva: Randi Wardum, Oddrun Danielsen, Fridrun Danielsen, Heidi Sevdal, Sofia Anna Sevdal, Malena Josephsen, Rannva Andreasen (od 76'. Eydvor Klakstein), Olga Kristina Hansen (od 90'. Liv Arge), Sigurn Kristiansen, Liljan Flotum Petersen, Iddun Magnussen (od 81'. Milja Simonsen). (Selektor: Jon Pauli Olsen).

Ženska nogometna „A“ reprezentacija BiH pobijedila je danas na „Bilinom polju“ u Zenici selekciju Farskih Ostrva sa 2:0 u okviru kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje se iduće godine igra u Kanadi.
Pogotke za našu reprezentaciju postigle su Milena Nikolić u 46. minuti i Alisa Spahić u 67. minuti susreta.
Do kraja susreta Bosna i Hercegovina je napadala i stvarala prilike, dok su gošće pogodile i stativu, ali je rezultat ostao nepromjenjen, 2:0 za našu reprezentaciju.
Ovo je druga pobjeda igračica selektorke Samire Hurem u grupi 4.
Nakon osmog kola, bh. nogometašice su ostale na četvrtom mjestu, sa 9 bodova, samo bod manje od Poljske, koja sutra dočekuje Švedsku kod kuće.
Evo izjave naše selektorke, Samire Hurem, nakon utakmice:
 „Čestitam svojim igračicama, ispoštovale su sve što smo se dogovorile. U prvom poluvremenu je bilo teško. Protivnik je želio bod i tako se postavio, te nismo imali previše prostora. U drugom poluvremenu smo napravili neke korekcije i postigli dva gola. Pokazali smo da smo kvalitetnija i spremnija ekipa“.