29 Mart 2024
srijeda, 19 Mart 2014 22:14

Čelik - Krivaja 36:23

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BiH. - 16. POBJEDA RK ČELIK U 22 KOLA PRVENSTVA. - RK ČELIK – RK KRIVAJA 36:23 - ARENA u Zenici; Gledalaca: oko 500; Sudije: Hrstić Ivor (Čapljina) i Šimić Dario (Mostar), delegat Rastoder Nedžad iz Goražda;

U utakmici 22. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2013/2014, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Krivaja iz Zavidovića. Utakmica je završena  rezultatom 36:23  (18:12) za Čelik.

KLIKNI OVDJE NA LINK za foto galeriju Jasmina Hadžića

Sastav RK Čelik: Aldin Begagić 9, Davor Kadić 6, Eduard Martić 2, Mirza Dervenčić 2, Dragan Starčević, Milan Duvnjak 7, Edvin Begović 2, Ajdin Tufekčić, Boško Jolović 3, Enes Sirčo, Harun Alihodžić, Miralem Dudić, Almir Rekanović, Nermin Mujanović 4, Muhamed Ajanović 1; (Trener Zdenko Antović).

Sastav RK Krivaja: Hadžihasić, Muhić, Smailbegović, Bašić 5, Avdić 5, Sinanović 2, Zvekić, Abdurahmanović, Mehić 5, Fejzić 2, Alić Amir 3, Došić, Alić Nedžad, Selimbegović, Teletović 1; (Trener Adnan Bašić);

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Begagić (9), Milan Duvnjak (7) i Davor Kadić (6) golova,

Najviše golova za Krivaju postigli: Ferid Avdić, Haris Bašić i Eldar Mehić po 5 golova;

Sedmerci za Čelik: 4 (3); Sedmerci za Krivaju: 4 (3);

Isključenja: Čelik (4 '); Krivaja(8 ');

Rukometaši Čelika su sasvim zasluženo pobjedili ekipu Krivaje, koja se nalazila na 10.mjestu tabele sa 9 pobjeda, 10 poraza i 2 remija (29 bodova), dok je Čelik lider na tabeli sa 15 pobjeda, 3 poraza i 3 remija (48 bodova), prije ove utakmice.

Rukometaši Čelika su imali vođstvo tokom cijele utakmice, osim početnog vođstva gostiju od 0:1. Nakon toga rukometaši Čelika izjednačavaju rezultat i prelaze u vođstvo, koje nisu ispuštali do kraja utakmice. U prvom poluvremenu domaći su imali u nekoliko navrata + 8 golova (15:7), (16:8), (17:9) i (18:10). U finišu prvog dijela utakmice gosti smanjuju vođstvo Čelika na 18:12, sa kojim je i završeno prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu domaći nastavljaju sa dominacijom i povečanjem prednosti, koja je u nekoliko navrata iznosila  i + 14 golova (31:17), (33:19) i (34:20). Trener domaćih, Zdenko Antović, uvodi mlađe igrače u drugom dijelu nastavka utakmice i to golmana Enesa Sirču, te Edvina Begovića (ranije), Haruna Alihodžića u 50., Muhameda Ajanovića u 53., Miralema Dudića i Almira Rekanovića u 56. minuti utakmice. Oni su održali kontinuitet igre i rezultata i pokazali da se na njih može računati u budućnosti. Konačan rezultat je 36:23.

Za igrača utakmice proglašen je Dragan Starčević, golman Čelika.

U slijedećem, 23. kolu ekipa Čelika ide u goste Vogošći, dok je Krivaja domaćin Gradačcu.