subota, 01 Mart 2014 20:14

Foto galerija:Čelik-Mladi Krajišnik

NOVA POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA. 15. KOLO LIGE BiH. KŽK ČELIK – ŽKK MLADI KRAJIŠNIK 72:58 - Zenica, 01.mart 2014.god.

ARENA u Zenici. Početak u 18 sati. Gledalaca: oko 200; Sudije: Nožinović, Kasumović, Ališehović (svi iz Tuzle); Delegat Zoran Marković (Zenica); - U 15. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi ŽKK Mladi Krajišnik iz Banja Luke.  Pobjedila je domaća ekipa KŽK Čelik. Rezultat: Čelik – Mladi Krajišnik  72:58  (24:8), (21:19), (16:13), (11:18);

FOTO galerija

Čelik: S. Halimić 4, M. Džinić 8, Z. Gagić 15,  Bigović, A. Hundur, A. Kalušić 12, M. Rahmanović 4, S.Pašić, I. Rahmanović 11, A. Ćorović 7, A. Iriškić 11, B. Hebib DNP; (Trener Slobodan Kecman);

Mladi Krajišnik: Vasilić, A. Delić 12, Nikšić 3, N. Delić 13, Trubajić DNP, S. Borić, Borenović 7, Raičević DNP, Marković 11, S. Borić 12; (Trener Milan Jovanić);

Najefikasnije kod Čelika: Zvjezdana Gagić (15), Aida Kalušoć (12), te Aldijana Iriškić i Irma Rahmanović po 11 poena;

Prvi strijelci kod Mladog Krajišnika: Nikolina Delić (13), Anđela Delić i Sara Borić po 12, te Jovana Marković (11) poena;

Očekivanu pobjedu upisale su košarkašice Čelika 72:58 nad perspektivnom i mladom ekipom Mladog Krajišnika u okviru Prvenstva Bosne i Hercegovine. Igra na parketu i konačan rezultat sugerišu da je domaća ekipa već mislima bila okrenuta ka srijedi i utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine sa Play off-om. Domaće igračice su dobro otvorile utakmicu povele 7:0 i u visokom ritmom "lomile" protivnice za rezultat prvog perioda 24:8, nakon kojeg se, gotovo, odredio pobjednik u ovom meču. Već nakon toga osjetilo se da u domaćem sastavu neće igrati "punim gasom" do kraja, pa su naredna dva perioda završila minimalnom prednošću 21:19 i 16:13. Na ulasku u posljednju četvrtinu razlika je bila 63:40 i nakon toga je domaći trener Slobodan Kecman intezivnije u igru uvodio mlade igračice što je rezultiralo da je Mladi Krajišnik dobio posljednji dio utakmice 18:11, za konačnih 72:58 u korist KŽK Čelik.

Već u srijedu, 05.marta u 18 sati, ekipa KŽK Čelik igra četvrtfinalnu KUP utakmicu u Areni Zenica sa velikim rivalom, ekipom Play off iz Sarajeva.