19 April 2024
srijeda, 11 Decembar 2013 19:33

Juniori: Hajduk-Čelik 2:1

U Splitu je odigrana prijateljska utakmica između juniora splitskog Hajduka i njihovih vršnjaka iz NK Čelik Zenica. Utakmica je završena pobjedom domaćih igrača sa 2:1. Čelikovi juniori su došli u vođstvo preko Mirsada Šijerkića, koje su čuvali do 80. minute. U zadnjih 10-ak minuta juniori Hajduka su iskoristili neopreznost u odbrani Čelika, te su preokrenuli rezultat u pobjedu od 2:1.

Utakmica je odigrana na pomoćnom terenu "Poljuda", a stadion "Poljud" su Čelikovi juniori, takođe posjetili. Zeničku ekspediciju posjetio je i duel posmatrao Avdija Vršajević, reprezentativac BiH, koji je u Hajduk stigao upravo iz Čelika. Uz trenera Senada Brkića, sa ekipom su putovali i predstavnici kluba Ivo Jelović i Nedžad Krdžalić.

Nakon utakmice, domaćini su za goste iz Zenice priredili ručak i druženje.