28 Mart 2024
petak, 06 Septembar 2013 22:13

BiH-Slovačka 0:1

Nogometaši BIH prvi put su poraženi u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Rezultati susreta sedmog kola G-grupe kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2014. u Brazilu:

Prenosimo razvoj situacije, preuzet sa portala Avaz.ba

94+' Kraj utakmice. Prvi poraz Zamjeva u kvalifikacijama.

92+' Šut Jendrišeka, malo pored gola.

90' Četiri minute sudijske nadoknade.

88' Slobodan udarac izveo je Pjanić, malo iskosa sa nekih 25 metara, a lopta odlazi pored gola.

86' Treća izmjena kod Slovaka, izlazi Nemec, a ulazi Jakubko.

83' Posjed lopte BiH 58, Slovačka 42 posto. Ništa nam to trenutno ne znači, ne možemo kreirati opasnost pred golom Muche.

77' Pečovsky je šutirao sa 18 metara i prizemna lopta vara Begovića. Gubimo 0:1.

74' Imali smo korener nakon prizemnog centaršuta Misimovića. Slovaci lako otklanjaju visok centašut nakon kornera. Treba nam igra od noge do noge, a vremena je sve manje.

72' Izmjena kod Slovačke. Izašao je hamšik, ušao Guede. Kozak je napravio dvije izmjene.

70' Salihović nabacujes lijeve strane, nije stigao Džeko ovu visoku loptu.

65' Izašao je Vršajević, a ušao Višća. Prva izmjena u našim redovima.

64' Pečovsky je šutirao, sjajna odbrana Begovića. Prijete Slovaci sve više. Imaju i korner.

62' Misimović šutira sa 18 metara, ali preko gola.

61' Izmjene kod Slovačke. Izašao je Šestak, ušao Jendrišek.

59' Kakva sreća! Prošao je sada Weiss nakon sjane lopte kroz sredinu, sam je bio pred Begoviće, prebacio našega golmana, ali je lopta prošla pored desne stative. Imali smo mnogo sreće.

56' Šestak je dobio žutio karton. Slobodan udarac za naš tim. Povratna lopta Misketa za Pjanića, ali šut ide preko gola. Ori se "Bosna, Bosna".

55' Prošao je sada Hamšik sam, Begović je maestrano reagirao i izašao pred slovačkog veznjaka koji prejako gura loptu. Otklonio je na kraju Spahić opasnost. Bilo je veoma opasno.

54' Kakva varka Lulića na lijevoj strani, okrenuo se, promijenio nogu, a onda desnom uputio centaršut. Nikoga nije bilo na lopti koja je prohujala pored gola Muche.

51' Stvorili smo odmah pritisak, ali nema još uvijek izgledne šanse.

48' Korner za Slovačku. Otklonjena je opasnost od našeg gola.

46' Krenuli su Slovaci s centra. Počeo je drugi dio.

47+' Gotovo je prvo poluvrijeme. BiH - Slovačka 0:0.

44' Slovaci su izborili korner. Otklonjena je opasnost.

43' Sada je Mucha bio kao na streljani. Dva puta je šutirao Medunjanin, a potom i Pjanić. Odbio je golman gostiju, a Džeko ne stiže da prihvati loptu.

41' Opet imamo korner nakon prodora Vršajevića. Centaršut Misimovića izbijaju Slovaci.

38' Vršajević je opet prošao i izborio korner. Nismo uspjeli stvoriti šansu.

34' Kucka je sada zaposlio Begovića. Lukav šut u donji desni ugao, ali na mjestu je naš golman. Korner Slovaka prolazi bez opasnosti po naš gol.

29' Kucka je sada imao mali okršaj sa Lulićem, a tu se našao i Šestak, međutim sve prolazi bez kartona. Lopta je naša.

27' Sada smo vidjeli kako je neugodan Hamšik. Kakva lopta iskosa sa desne strane, pronašao je Nemaca, koji se ne snalazi i šutira pored gola.

26' Imamo novi korner, ubacuje Pjanić, Bičakćić šutira glavom ali pored gola. Bilo je opasno po slovački gol.

25' Vršajević je oštro centrirao sa desnog krila, odbio je slovački golman.

24' Posjed lopte: BiH 60, Slovačka 40 posto.

20' "Bosna je šampion", odjekuje na Bilinom polju.

19' Sada Misimović šutira po zemlji sa 17 metara, ponovo lopta odlazi pored gola. Bolji smo u ovim trenucima, nemoćni su Slovaci. Kontroliramo igru.

17' Sada Pjanić pokušava sa 18 metara, opalio je ljevicom, ali poluvisoka lopta odlazi pored gola.

15' Šut Misimovića sa 20-ak metara, ali lopta ide pored gola. Šteta. Prijetimo sve više.

13' Centaršut Misimovića, pao je tamo Džeko, ali Rizzoli odmahuje rukom, nije bilo jedanaesterca.

11' Probio je sada desnu stranu Vršajević, odbili su Slovaci, a potom Pjaniće centrira, međutim, uspjeli su ponovo otkloniti opasnost odbrambeni igrači Slovačke.

10' Ubacio je Hamšik, a naši izbijaju u korner. Otklonjena je opsanost.

9' Weiss je centrirao sa lijeve strane, pronašao Šestaka koji je šutirao iz voleja, ali je neprecizan. Nije bilo potrebe za intervencijom Begovića.

6' Slovaci kontroliraju loptu, ali nema posljednjeg pasa. Velika borba na sredini terena.

2' Šutirao je Džeko sa20-ak metara blokiraju Slovaci, imamo korner.

1' Počela je utakmica. Zmajevi su krenuli sa centra.

Sastav BiH:  Begović, Vršajević, Spahić, Bičakčić, Salihović, Lulić, Pjanić, Medunjanin, Misimović, Džeko, Ibišević.

Zamjene: Fejzić, Avdukić, Šunjić, Pandža, Zahirović, Ibričić, Hajrović, Mujdža, Stevanović, Višća, Rahimić

Sastav Slovačke: Mucha, Pekarik, Skrtel, Đurica, Hubocan, Pečovsky, Kucka, Sestak, Hamšik, Weiss, Nemec.

Zamjene: Kozačik, Dubravka, Piacek, Salata, Svento, Guede, Stefanik, Mak, Jakubko, Duris, Jendrisek

-4' Evo i naše himne.

-5' U toku je intoniranje himne Slovačke.

-7' Igrači oba tima izlaze na teren. Očekuje se intoniranje nacionalnih himni.

-15' Igarči su završili zagrijavanje i otišli u svlačionice. Još 15 minuta do početka.

-30' "Nema nervoze u svlačionici, samo uzbuđenje pred susret. Ja vjerujem da mi svakome možemo dati gol i od prve minute idemo ofanzivno", rekao je prije početka utakmie selektor Sušić za BHT.

-35' Igrači obje reprezentacije zagrijavaju se na terenu. Stadion Bilino polje već sada je potpuno ispunjen.

-30' Sušić je uputio pismo svom košarkaškom kolegi Aci Petroviću. "Vaša pobjeda za nas je inspiracija", poručio je pape.

Naša nogometna reprezentacija večeras igra sedmu utakmicu kvalifikacija za Svjetsku prvenstvo koje se naredne godine igra u Brazilu.

"Zmajevi" selektora Safeta Sušića u dosadašnjim utakmicama kvalifikacija su neporaženi, imaju 16 bodova i drže prvo mjesto u G grupi kvalifikaciju. Slovačka je treća sa devet bodova.

Večerašnji susret sudi Italijan Nicola Rizzoli, a pomažu mu Andrea Stefani i Renato Faverani. Četvrti sudija je Andrea De Marco.