19 April 2024
nedjelja, 02 Juni 2013 15:31

BH Start viceprvakinje BiH

Danas je odigrana odlučujuća utakmica finalnog turnira za prvaka BiH za juniorke. Sastali su se zenički KK "BH Start" Zenica i ŽKK "Željezničar" iz Sarajeva. Pred oko 100-tinjak gledalaca, u dvorani na Bilmišću, pobjedile su gošće iz Sarajeva. Rezultat: KK "BH Start" - ŽKK "Željezničar 59:64 (20:09), (14:18), (11:20), (14:17);

Sudije: Ernad Karović (Zenica), Mila Čavara (Busovača) i Nermin Nikšić (Sarajevo). Delegat Zoran Marković (Zenica).

U utakmici je presudilo iskustvo. Naime, zeničanke su, sredinom druge četvrtine, imale čak 19 poena prednosti (30:11), ali su gošće strpljivom igrom sredinom 3. četvrtine uspjele poravnati  na  43:43 i onda i povesti sa 43:47. Do kraja utakmice vodila se ogorčena borba za svaki poen. Sretnije i spretnije u finišu utakmice bile su juniorke Željezničara i zabilježile su pobjedu, koja im je donijela titulu najbolje juniorske ekipe u BiH za sezonu 2012/2013.

Sastav u kojem je nastupila ekipa KK BH Start Zenica: Ćorović Anida 20, Adžemović Ilma, Jaganjac Almedina 2, Kahrić Amna, Starčević Iris, Nizamić Eni, Hajder Mia 8, Kovačević Nedžla 21, Heljić Sara, Brkić Adna, Solo Nejra (cap) 8, Drinić Ajna.

U pobjedničkom sastavu najefikasnije su bile Nikolina Babić sa 29 i Nikolina Džebo sa 18 poena.

Iz KK BH Start poručuju:

"Ovim putem čestitamo Željezničaru na ostvarenom rezultatu, a našim djevojkama mnogo hvala na svemu što su učinile za klub i na nezaboravnim trenutcima koje su nam pružile tokom ove sezone.

Sada slijedi finale kadetskog prvenstva na kojem našim kadetkinjama želimo mnogo sreće i uspjeha. Djevojke vi ste ponos ovoga grada!"

3. ŽKK "RMU Banovići" Banovići

Medalje i pehare za osvojeno prvo i drugo mjesto uručio je predstavnik KS BiH, gdin Zoran Marković.

Čestitamo juniorkama KK BH Start na osvojenom drugom mjestu u državi, a čestitke upućujemo i košarkašicama Željezničara na osvojenoj šampionskoj tituli za junorke BiH za sezonu 2012/2013.