19 April 2024
subota, 24 Novembar 2012 00:18

Čelik preuzeo vođstvo u PL BiH

RUKOMETAŠI ČELIKA TEŠKO DO POBJEDE  - RK ČELIK – RK DERVENTA 34:33 - Gradska ARENA u Zenici - Početak: u 19:00 sati - Gledalaca: oko 400 - Sudije: Kulović i Škaljić (Sarajevo), kontrolor: Sušić (prema stranici RS BiH). - U utakmici 9. kola rukometne premijer lige BiH, sezona 2012/2013, igrali su zenički Čelik i Derventa. Utakmica je završena rezultatom 34:33 (18:19) za Čelik. C

Sastav RK Čelik: Aldin Begagić, Davor Kadić, Edo Martić, Elvis Brkić, Milan Ivančev, Andreas Dominiković, Mirza Dervenčić, Dragan Starčević, Haso Ćosić, Amar Kobilica, Ad. Begagić, Jasmin Beganović, Vidimlić, Milan Duvnjak. (Trener: Ljubomir Miki Filipović).

Sastav RK Derventa: Blagovčanin, Marić, Puljizović , Sibinčić, Todorić, Marčeta, Škrga, Zekić, Mišanović, Bibić, Bjelić, Kuzman, Banović, Zemunović (Trener: Zoran Dokić).

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU JASMINA HADŽIĆA BLICKA IZ ARENE

Sve golove za Čelik su postigli: Kadić (8), Dervenčić i Aldin Begagić po 6, Brkić i Martić po 5, te Ivančev i Ćosić po 2 gola.

Najviše golova za Derventu su postigli: Puljizović (10), Marić (7), te Sibinčić i Todorić po 5 golova.

Sedmerci za Čelik: 5 (3);
Sedmerci za Derventu: 8 (6);

Isključenja: Čelik (10') i Derventa (6');

Rukometaši Čelika su veoma teško došli do pobjede nad veoma borbenom i "žilavom" ekipom Dervente. U ovoj utakmici očekivala se sigurna pobjeda Čelika. Međutim, stvari na terenu nisu izgledale tako. Derventa je pružila dobar otpor i da je odnijela kući bod ili tri, uopšte ne bi bilo nezasluženo. U prvom poluvremenu Čelik je samo u tri navrata vodio sa jednim golom razlike (1:0), (15:14) i (17:16), dok su gosti iz Dervente imali vođstvo većim dijelom prvog poluvremena, te su prvo poluvrijeme i okončali sa vođstvom (18:19).
U drugom poluvremenu gosti su otišli i na +3 gola (19:22) u 4. minuti, i to je bila i najveća prednost jednog od timova. Čelik je, tek, u 15.minuti drugog poluvremena stekao prednost od dva gola (27:25), koju bi gosti brzo sustizali. Prednost od dva gola za Čelik bila je još nekoliko puta, ali se u zadnje tri minute ušlo sa prednošću Čelika od jednog gola (34:33). Ovaj rezultat ostao je do kraja i u tom periodu igrači Čelika su imali igrača više na terenu, koju nisu iskoristili za postizanje gola. Ovaj period igrači Čelika, kao i cijelu utakmicu, su odigrali veoma loše, rastrgano i nepovezano, te su gosti imali priliku da u zadnjih 30 sekundi i izjednače. U zadnjim sekundama utakmice dosuđen je prekršaj za Derventu i gosti su dobili su priliku da izvedu još jedan deveterac, nakon isteka vremena. Poslije dugog otezanja sa izvođenjem i dva ponavljanja udarca, sudije sviraju kraj utakmice. U drugom šutiranju deveterca, gosti postižu gol, ali ga sudije ne priznaju, jer je, izveden nepravilno. Tako je ova drama, na kraju, sretno završena po Čelik. Sudijski par iz Sarajeva neka ocjenjuju nadležni, ali čini se, da su napravili dosta grešaka i na štetu obe ekipe.

Nakon ove teške pobjede, a poraza Goražda u Gradačcu (33:26), Čelik je izbio na prvo mjesto tabele.

Sljedeće sedmice ,,Čelik'' ide ,,na noge'' RK ,,Goraždu'' i sa devizom da se nikada ne mogu ponoviti dvije tako slabe utakmice za redom  - pokušaće ,,oboriti'' s nogu ,,Goražde'' na vlastitom, terenu. -    Imamo trenutno bolju ekipu od Goražda. Doduše malo nas ,,dave'' povrede, i ako budemo svi  spremni za tu utakmicu – idemo na pobjedu u Goražde – zašto da ne? – kaže kapiten ,,Čelika'' Aldin Begagić. U Zenici vlada veliko interesovanje za taj rukometni derbi jeseni, a za odlazak u Goražde pripremaju se i navijači ,,Čelika''.