19 April 2024
subota, 29 Septembar 2012 18:08

Izjave trenera-:Čelik-Željezničar

Fudbaleri Željezničara u derbiju starih rivala odigranom večeras na zeničkom stadionu „Bilino polje“ osvojili su sva tri boda u utakmici osmog kola BH. Telecom Premijer lige BiH. Nastavio je tako tim trenera Amara Osima uspješnu višegodišnju seriju u „sudarima“ sa Čelikom. Ovaj put slavili su „plavi“ sa 2:1. POGLEDAJTE VIDEO ZAPISE KOJE SMO PRIREDILI, uključujući i video izjave trenera.

Čelik je u meč ušao ofanzivno. Plod hrabre igre jeste i rani pogodak Zeničana. Igrao se sedmi minut kada je nakon kornera udarcem glavom mrežu Antolovića pogodio Čović za veliko slavlje simpatizera „Crno . crvenih“ večeras na Bilinom polju.

Nakon primljenog gola tim sa Grbavice zaprijetio je preko Čolića i Selimovića. Ni Čelik se nije orijentisao na odbranu, pa je u 21. minutu poslije udarca Mešanovića lopta završila tamo gdje nije trebala, iznad gola Sarajlija. Pet minuta kasnije 100 postotna prilika za domaće. Opet je Mešanović u centru pažnje. Izašao je oči u oči pred Antolovića, spetljao se, te je loptu nakon njegovog lošeg udarca izblokirao Vasilić. Potom, u 31. minutu Jamak centrira, a Selimović puca malo iznad prečke. Četiri minuta kasnije Adilović je šutirao. Međutim, lopta je otišla iznad prečke Nurkovića. A, ni 60 sekundi kasnije na semaforu je pisalo 1:1. Pogodio je bivši igrač Čelika, danas Želje, Adilović. Kvesić je prošao po lijevoj strani, ubacio u peterac, a Selimović inteligentno umjesto da šutirao spušta loptu za Adiloviću koji je sa pet metara rutinski pogodio gol nemoćnog Nurkovića.

Do kraja prvog poluvremena gosti su bili bolji, a do preokreta su mogli nakon sjajnog pokušaja Svrake. Na sreću Zeničana lopte je otišla zamalo pored gola Čelika.  Dakle, u prvom poluvremenu vidjeli smo zanimljivu utakmicu, ali i proteste domaćih zbog suđenja Vukasovića i njegovih pomoćnika, smatraju da su bili naklonjeni Želji.

I drugo poluvrijeme otvoreno je negodovanjem igrača i navijača Čelika zbog kako su smatrali tendencioznog suđenja Vukasovića. Kada su se strasti smirile i Zeničani posvetili igri stvorili su i 100 postotnu priliku. Travančić je centrirao. Horić skaće i puca glavom, a Antolović fenomenalnom paradom brani. Od tada kako je odmicala utakmica tempo igre je padao. I tada igralo se otvoreno sa obje strane, ali bez većih prilika sve do 74. minuta. Željini rezervisti učestvovali su u „kontri“. Stanić je centrirao, Brković uhvatio volej, a lopta na putu ka golu pogađa Jusića, te je je ostalo 1:1. Na drugoj strani Marković je u 77. minutu šutirao sa vrha šesnaesterca. Antolović je opet bio siguran.

Do preokreta rezultata, ipak, dolazi u 83. minutu. Veteran Bešlija sjajno izvodi slobodan udarac. U „kaznenom prostoru“  domaćih pronašao je Adilovića koji je glavom odigrao povratnu loptu na Brkovića. Njemu nije bilo teško iz peterca udarcem „iz prve“ pogoditi nebranjeni lijevi ugao Nurkovićevog gola.
Do kraja meča fudbaleri Čelika nisu imali ideje ni snage da stignu do izjednačenja, te je Željezničar osvojio sva tri boda u meču u kojem je prvo bilo puno bolje od drugog poluvremena.

Čelik – Željezničar 1:2
Strijelci: 1:0 Čović (7), 1:1 Adilović (36), 1:2 Brković (83). Stadion „Bilino polje“ u Zenici. Gledalaca: 5.000. Sudija: Radoslav Vukasović (Trebinje). Žuti kartoni: Horić, Kuduzović, Travančić, Barać, Jusić (Čelik), Svraka, Zolotić (Željezničar). Crveni karton: Horić (Čelik) u 90. minutu.
ČELIK: Nurković, Marković, Čović, Horić, Bajraktarević (od 87. Nestorović), Mešanović (od 41. Kuduzović), Kajkut, Jusić, Brković, Travančić (od 78. Božičić), Barać. Trener: Vlado Jagodić.
ŽELJEZNIČAR: Antolović, Kvesić, Boigičević, Zolotić, Adilović, Selimović (od 56. Bešlija), Čolić, Vasilić, Svraka, Jamak (od 70. Brković), Bekrić (od 66. Bekrić). Trener: Amar Osim.

Autor: Dino Kurbegović/SC