petak, 28 Septembar 2012 20:46

Čelik - Gračanica 36:27 (17:13)

Rukometaši Čelika su, uokviru 2.kola rukometne bh. lige pobjedili Gračanicu 36:27 (17:13). Nakon pobjede u Vitezu, protiv Kaknja, Čelik nastavlja uspješan pohod u društvu najboljih bh. rukometnih klubova. Pogledajte foto galeriju Jasmina Hadžića.

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ GALERIJU

I DRUGA POBJEDA RK ČELIK - RK ČELIK – RK GRAČANICA 36:27 - Gradska ARENA u Zenici - Gledalaca: oko 250 - Sudije: Sudije: Amar Konjičanin i Dino Konjičanin (obojica iz Visokog) U utakmici 2. kola rukometne premijer lige BiH), sezona 2012/2013, igrali su zenički Čelik i Gračanica. Utakmica je završena rezultatom 36:27 (17:13) za Čelik.

Sastav Čelika: Aldin Begagić, Adnan Šabanović, Davor Kadić, Edo Martić, Goran Šarenac, Milan Duvnjak, Elvis Brkić, Milan Ivančev, Andreas Dominiković, Mirza Dervenčić, Dragan Starčević, Edvin Begović, Haso Ćosić, Amar Kobilica, Ad. Begagić, Jasmin Beganović. (Trener: Ljubomir Miki Filipović).

RK Gračanica: Ahmetašević, Salkić, Buljugija, Alibegović, Mehinović, Osmanhodžić, Ovčina , Brđanović , M. Ferhatbegović , E. Ferhatbegović , Hasić, Saračević, Avdić, Spahić, Mulahalilović. (Trener: Jasmin Mrkonja).

Najbolji strijelci kod Čelika: Kadić Davor (9), Dominiković (6), Dervenčić Mirza (5) golova. Najviše golova za Gračanicu su postigli: Salkić i Ovčina po 6 golova.
Sedmerci za Čelik: 0 - Sedmerci za Gračanicu: 1 (1) - Isključenja: Čelik (8') i Gračanica (4')

Rukometaši Čelika su sasvim zasluženo pobjedili veoma borbenu i tvrdu ekipu Gračanice. U desetoj minuti utakmice povrijedio je koljeno standardni prvotimac Gračanice, Mehinović, što je olakšalo ekipi Čelika da lakše dođe do trijumfa. Dobrim odbranama u finišu utakmice istakao se, kao i uvijek, Čelikov golman Adnan Šabanović, kao i odličnom igrom, u drugom poluvremenu, Davor Kadić. Iznenađujuća je bila veoma slaba prisutnost gledalaca ovoj utakmici, nakon prošlosezonske, najuspješnije, sezone rukometnog kluba Čelik.