19 April 2024
utorak, 11 Septembar 2012 23:43

FOTO+VIDEO: BIH-Latvija 4:1

Zenicablog vam večeras donosi foto galeriju sa i oko Bilinog polja, nnajbolje poteze naših nogometaša, publiku, ali i detalje sa press konferencije. Pogledajte fotografije, te video kojim smo zabilježili Sve bitne momente. Više od 20 minuta videa,navijanja, radosti, ali i press konferencija sa izjavama trenera... Bili smo danas sa Zmajevima

KLIKNI OVDJE DA VIDIŠ SVEOBUHVATNU FOTO GALERIJU SA TEREA BILINOG

fotose i video za vas danas priredili JASMIN HADŽIĆ, EMIN DEDIĆ, EKREM IMAMOVIĆ I ADNAN DŽONLIĆ

RANIJE smo objavili video sa terena klikni ovdje, ali pred sami početak utakmice - kliki ovdje.  Pratili smo Zmajeve i popodne - vidi video

PUNI VIDEO SA PRESICE I TERENA

pogledajte pregled golova sa večerašnje utakmice

GOL EDINA DŽEKE ZA 4-1

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Zenici pobijedila Latviju sa 4:1 (2:1) u drugom kolu kvalifikacija za svjetsko prvenstvo 2014. u Brazilu.

Dva gola za BiH postigao je Misimović (12.-pen, 54.), a po jedan Pjanić (44.) i Džeko (90.), dok je jedini gol za Latviju postigao Gorkss (5.).

Nogometaši BiH ubilježili su drugu pobjedu i tako ostvarili perfektan početak kvalifikacija za SP. Tokom cijele utakmice bh. selekcija bila je bolja na terenu, a osim postignuta četiri pogotka imala je još nekoliko dobrih prilika za ubjedljiviju pobjedu.

S druge strane, Latvija je pokušavala da zaprijeti uglavnom iz prekida, što joj je uspjelo u 5. minuti kada je došla do vodećeg gola. Gostujući igrači iskoristili su nesmotrenost u odbrani bh. tima nakon jednog kornera, a Gorkss je na drugoj stativi s pet metara uspio savladati golmana Begovića.

Na izjednačenje se nije dugo čekalo. Džeko je u 12. minuti oboren u šesnaestercu Latvije, sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Zvjezdan Misimović.

Do kraja poluvremena bh. igrači imali su nekoliko povoljnih prilika za vodstvo, a do novog gola došli su u 44. minuti. Džeko je ovaj put bio u ulozi asistenta, a pogodak je postigao Pjanić.

U 54. minuti Misimović je nakon asistencije Pjanića postigao svoj drugi gol u večerašnjem meču, a četvrti u ovim kvalifikacijama i tako praktično osigurao pobjedu BiH. Ovo je Misimoviću bio ukupno 25 pogodak u dresu s državnim grbom čime je u tom trenutku preuzeo prvo mjesto na listi najboljih strijelaca bh. reprezentacije svih vremena.

No, na toj poziciji ostao je oko 35 minuta, jer je Edin Džeko u posljednjoj minuti uspio zatresti mrežu Latvije i postaviti konačan rezultat utakmice. Džeki je to također bio 25. gol u dresu reprezentacije.

Selektor Safet Sušić nakon meča je izjavio da je zadovoljan rezultatom, ali i igrom bh. selekcije.

"Nisam sumnjao u pobjedu ni nakon primljenog gola. Bilo je pitanje trenutka kad će moji igrači da postignu pogodak. Ovo je možda i najbolja utakmica koju smo dosad odigrali, svi su bili fenomenalni, dobili smo i neke nove igrače - Vranješa i Vršajevića. Sada nam slijedi gostovanje u Grčkoj, gdje idemo da se nadigravamo", kazao je Sušić.

Edin Džeko, jedan od najboljih pojedinaca na utakmici, stijelac, asistent i igrač nad kojim je napravljen jedanaesterac, također nije krio zadovoljstvo.

"Bili smo bolji od početka. Istina je da smo imali malo problema kod prekida, posebno kod kornera gdje smo pravili neke greške koje moramo ispraviti do meča s Grčkom. No, sve u svemu, bili smo dobri. Najbitnija su tri boda", kazao je Džeko.

Za bh. reprezentaciju, koja naredni meč protiv Grčke igra 12. oktobra u Atini, večeras su nastupili: Begović, Spahić, Pjanić, Ibišević (od 86. Medunjanin), Misimović, Džeko, Mujdža, Zahirović, Salihović (od 90. Šunjić), Lulić (od 29. Vršajević), Vranješ.

Rezultati drugog kola G-grupe kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2014. u Brazilu:

6. Lihtenštajn 2 0 0 2 1:10 0

U narednom kolu (12. oktobra) igraju: Grčka - BiH, Slovačka - Latvija, Lihtenštajn - Litvanija.

Ovo je najbolja utakmica koju smo dosad odigrali, a na ovakvu predstavu mojih igrača čekao sam dvije godine. Nemam zamjerki, sve je bilo perfektno, izjavio je selektor nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Safet Sušić na pres-konferenciji nakon utakmice s Latvijom u Zenici (4:1).

Sušić nije želio nikoga od igrača da izdvoji, naglašavajući da je za pobjedu zaslužan kompletan tim.

Kada je u pitanju Senad Lulić, koji je još u prvom poluvremenu morao napustiti teren, Sušić je kazao da se ne radi o težoj povredi.

"Povreda nije ozbiljna, dobio je udarac u isto mjesto gdje je ranije bio povrijeđen. Bit će spreman za meč sa Grčkom", kazao je Sušić, naglašavajući da će i u narednom meču protiv prvog favorita u grupi ići napadački, na pobjedu.

Rezultati drugog kola kvalifikacija za svjetsko nogometno prvenstvo 2014. u Brazilu: