A1: Tomas Nikica (Drinovci), A2: Vicentić Mario (Orašje), 4.: Živković Ilija (Orašje).
Delegat: Gvozden Medžid (Sarajevo)
Treneri: Vlatko Glavaš (Čelik) i Husnija Arapović (Travnik).
Rezultat: Čelik – Travnik 2:2 (0:2)
Strijelci: 0:1 (Jeleč 19' ), 0:2 (Popović 20' ), 1:2 (Čović 52'), 2:2 (Kapetan 92'-penal).
Sastavi timova:
Čelik: Matić (Hinović), Brković, Sadiković, Čović, Jusić, Isaković, Purić, Šišić (Kapetan), Smriko, Damjanović, Hećo (Bureković).
Travnik: Fejzić, Šarić, Oruč, Terzić, Laštro, Mišić, Zatagić, Popović, Jeleč, Redžepi, Varupa N.

U okviru 30. (posljednjeg) kola BiH Premijer lige, danas su u Zenici igrali, komšijski derbi, nogometaši Čelika i Travnika. Susret je završen rezultatom 2:2. Na Čelikovom jugu izvješen je transparent sa natpisom: A VI ŠTO STE "IGRALI", "IGRALI" STE !!!, a grupa od 20-ak navijača je uzvikivala:"Vlatko odlazi!" U drugom poluvremenu, trener Čelika, Vlatko Glavaš, nije se ni pojavio na klupi.

Bod osvojen u Gabeli protiv GOŠK-a, u prošlom kolu, bio je dovoljan Čeliku da i teoretski, kolo prije kraja, obezbjedi opstanak u BiH Premijer ligi za sezonu 2011/2012. I Travničani su pobjedom (3:0) u prošlom kolu nad Rudarom iz Prijedora, obezbijedili i teoretski opstanak u društvu najbolji, pa su i oni danas rasterećeni ušli u utakmicu i sa kombinovanim sastavom.

Čelik i Travnik do sada su odigrali ukupno 22 ligaške utakmice. Čelik je bio bolji u 13 susreta, dok su ubilježene četiri pobjede Travnika i pet remija. U jesenjem dijelu sezone Čelik je, u 15.kolu, slavio u Travniku rezultatom 4:3.

Ova sezona je obilježila velike turbulencije u smjenama trenera kod oba tima. Evo toga spiska:

NK Čelik: Boris Gavran - Elvedin Beganović - Vlatko Glavaš.
NK Travnik: Nedžad Selimović - Mesud Duraković - Nermin Bašić - Haris Jaganjac - Husnija Arapović.

celikt2Čelik – Travnik 2:2

Strijelci: 0:1 Jeleč (18), 0:2 Popović (20), 1:2 Čović (52) 2:2 Kapetan (90). Stadion „Bilino Polje“. Gledalaca: 200. Sudija: Vedran Zovko (Mostar).

Čelik: Matić (od 46. minute Hinović), Brković, Sadiković, Čović, Jusić, Isaković, Purić, Šišić (od 59. minute Kapetan), Smriko, Damjanović, Hećo (od 87 minute Bureković).

Travnik: Fejzić, Šarić, Oruč, Terzić, Laštro, Mišić, Zatagović Popović Jeleč, Redžepi, Varupa N.

SC Sport.ba

Nevjerovatna stvar dogodila se u poluvremenu utakmice 30. kola Premijer lige BiH između Čelika i Travnika. Nakon što su gosti prvo poluvrijeme dobili s 2:0, a grupica navijača Čelika propisno ga izvrijeđala, trener Zeničana, Vlatko Glavaš, u je napustio stadion Bilino polje! Iz uprave NK Čelik nisu mogli potvrditi da li se Glavaš nekome javio prije nego što je otišao sa stadiona. Kada je sredinom marta preuzimao mjesto trenera Čelika, direktor ovog kluba Alija Porča i Glavaš izjavili su kako su dogovorili dugoročniju saradnju, te da bi nakon završetka tekuće sezone, trebali dogovoriti saradnju na još dvije godine./Fena

Tuzlanska Sloboda ispala je iz lige nakon poraza (2:0) od direktnog konkurenta Slavije u Istočnom Sarajevu, te pobjeda GOŠK-a, Leotara i Rudara. Prije početka mečeva bilo je raznih kalkulacija, ali nogometaši i jednog i drugog tima u svakom slučaju morali su pobijediti.

Leotar je pobijedio na domaćem terenu Željezničar s 2:1 i zadržao status premijerligaša, dok je GOŠK pobijedio istim rezultatom u Vrapčićima protiv Veleža i osvojio tri boda za opstanak u ligi.

Bodove su podijelili Široki Brijeg i Olimpic (1:1), Čelik i Travnik (2:2), te Sarajevo i Borac (2:2). Olimpic je imao teoretske šanse za izlazak u Evropu ukoliko pobijedi na Pecari, a Sarajevo izgubi od Borca, što se ipak nije dogodilo.

Nastupe u evropskim takmičenjima osigurali su Željezničar, Široki Brijeg, Borac i Sarajevo.