subota, 03 Mart 2012 22:22

Poraz rukometaša u Vogošći

rukometcelikRezultati utakmica 18. kola muške rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine:

VOGOŠĆA – ČELIK 35:28 (19:14)

U utakmici između posljednjeplairane RK Vogošće i drugogoplasiranog RK ,,Čelika'' u Premijer ligi BiH u 18. kolu u Vogošći, pred oko 300 gledalaca – slavio je ,,fenjeraš'' Vogošća rezultatom 35:28 (poluvrijeme 19:14), kaže se u izvještaju kojeg smo dobili od RK Čelik..
Epilog je: da je ,,Čelik'' pao za jedno mjesto na tabeli Premijer lige (sa drugog na treće, a drugo je prepustio ,,Zrinjskom'' iz Mostara), a RK ,,Vogošća'' se popela za jedno mjesto i sada je pretposljednja, a posljednje mjesto na tabeli je prepustila RK Prijedoru.

,,Čelik'' je vodio samo u početku utakmice (jedan i 2:0, te 5:3), da bi sredinom prvog poluvremena inicijativu preuzela RK Vogošća, odličnom igrom, možda i utakmicom karijere bivšeg ,,Čelikovca'' Emira Šahinovića i dobrom igrom njegovog saigrača i u Vogošći i ranije u ,,Čeliku'' - Edina Bajramovića. Šahinović je bio najbolji igrač utakmice, dok s druge strane ,,Čelikovcima'' gotovo ništa nije polazilo za rukom: golmani Šabanović i Starčević nisu gotovo ništa odbranili, odbrana ,,Čelika'' je veoma loše odradila svoj posao, a u napadu svi su se redom ispromašivali – nije bilo prave igre ni koncepcije igre te pravih udaraca na gol.

U ,,Čelikovom'' sivilu bolji od ostalih su bili Davor Kadić, Aldin Begagić, Milan Duvnjak i donekle Mirza Dervenčić, dok su potpunosti podbacili Goran Šarenac (kome apsolutno ništa nije išlo od ruke) i Davor Lučić. Dominiković je dobro počeo, a onda je u nastavku dozvolio da se domaći golman Omero-vić proslavi odbranama njegovih inače u drugom dijelu utakmice slabih udaraca na gol , dok Ivančev (opet) nije imao odgovarajući minutažu. Istine radi treba reći da su ,,Čelikovi'' igrači željeli pobjedu i borili se ali jednostavno uz veliki broj tehničkih grešaka i promašaja, te slabe odbrane golmana – nemoguće je bilo pobijediti večeras dobru ekipu ,,Vogošće''.

Inače, bila je to dobra i žestoka, prava prvenstvena utakmica u kojoj, osim sitnih provakacija Emira Šahinovića nije bilo ekscesnih situacija. Šahinović i Bajramović su imali (pored borbe za opstanak u Ligi koji je ipak neizvjestan) motiv više – da po svaku cijenu pobijede protiv ,,svojih'' . Ipak, pobjeda RK ,,Vogošće'' je čista kao suza.

Kod RK Vogošće po osam golova dali su Šahinović i Selimović, te Bajramović 7, a kod ,,Čelika'' Davor Kadić je dao 7 golova, Dominiković 5, Begagić i Dervenčić po 4, Duvnjak 3, Ivančev 2, te Šarenac, Lučić, i Begović po jedan gol.  U sljedećem, 19. prvenstvenom kolu ,,Čelik'' u Gradskoj areni dočekuje RK ,,Prijedor'', u srijedu, 7. marta i ništa osim pobjede ,,Čelika'' ne dolazi u obzir.

1. SLOGA 18 15 0 3 564:490 45
2. ZRINJSKI 18 13 0 5 521:471 39
3. ČELIK 18 12 2 4 606:548 38
4. GRADAČAC 18 12 0 6 524:485 36
5. GORAŽDE 18 11 2 5 495:414 35
6. KRIVAJA 18 9 1 8 508:500 28
7. KONJUH 18 8 2 8 482:468 26
8. DERVENTA 18 7 3 8 528:535 24