Košarka: ČELIK-HEO 80 - 72 kraj  (poluvrijeme 30-36) - pogledajte foto galeriju

KLIKNI OVDJE da vidiš foto galeriju

„Liga 12“- sezona 2014/2015 -5.kolo.

Druga pobjeda OKK Čelik.

OKK Čelik – KK HEO Bileća 80:72

Igrano u Areni Zenica. Početak u 17:30 sati. Gledalaca oko 450;  Sudije: Saša Babić i Šobot Miljan (Banja Luka), te Dragan Nenadić (Kiseljak), delegat Ćazić Dragan (Banje Luka);

Uokviru  5. kola „Lige 12“ Prvenstva BiH, sezona 2014/2015, novi prvoligaš, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK HEO iz Bileće. Zasluženu pobjedu zabilježila je domaća ekipa, OKK Čelik.

REZULTAT: ČELIK – HEO Bileća 80:72  (23:18), (7:18), (22:12), (28:24);

OKK ČELIK: Čamdžić 12, Anđelić, Avdibegović 9, Damjanović 13, Ashar Dedić 12, Durmo 2, Durmić, Alić 6, Jurčević 7, Genjac, Mikić 17, Golubović 2. (Trener Hodžić Nedžad)

KK HEO Bileća: Kastratović 26, Bratć, Milošević, Fržović, Kuljić, Petković 23, Fimić 1, Vuković 9, Negovanović 13. (Trener Boris Jokanović);

Najefikasniji kod Čelika bili su: Dejan Mikić (17), Srđan Damjanović (13), te Ashar Dedić i Eldin Čamdžić po 12 poena;

Kod HEO Bileća najefikasniji su bili: Darko Kastratović (26) i Miloš Petković (23) poena;

Košarkaši Čelika zabilježili su drugu pobjedu u 5.kolu „Lige 12“. Pobjedili su ekipu KK HEO iz Bileće.

Gosti iz Bileće doputovali su u Zenicu sa 9 igrača. Čelik je bio oslabljen neigranjem Ivana Opačka, koji ima problema s leđima, kako nam rekoše.

Bilećani bolje otvaraju utakmicu i idu na +7 poena u dva navrata (2:9) i (4:11). Domaći uzvraćaju serijom od 9:0 i rezultat je 13:11. Do kraja prve dionice domaći održavaju prednost i rezultat je 23:18.

Početkom druge četvrtine gosti okreću rezultat na 24:26 i vođstvo drže do sredine treće četvrtine. U ovoj dionoci utakmice gosti ostvaruju i najveće vođstvo od +9 poena (24:33) i (27:36).

Na poluvrijeme se odlazi sa + 6 poena za Heo (30:36). Kako rekosmo, nakon dužeg vremena, sredinom treće četvrtine domaći ponovo prelaze u vođstvo (42:40) i na kraju treće dionice rezultat je 52:48.

U prvim minutama zadnje četvrtine utakmicu, po našem mišljenju, konačno „prelama“ Ashar Dedić sa tri uzastopne trojke i Čelik ide na +11 poena (62:51). Do kraja meča solidnu dionicu odigrao je i mladi Dino Alić. Sve u svemu, teško izvojevana, ali zaslužena pobjeda OKK Čelik.

U šestom kolu (29.11.2014.g.) OKK Čelik ponovo je domaćin ekipi KK Građanski iz Bijeljine.