19 April 2024
subota, 04 Oktobar 2014 16:25

Tekvando klub START

Taekwondo klub START Zenica je osnovan 2011 godine. Na njegovom čelu je trener Mevludin Bahtijarević. Ovaj klub je do sad ostvario mnoge rezultate, tako da se sada u vitrinama ovog kluba nalaze desetine pehara, što sa klupskih turnira tako i da raznih državnih i internacionalnih takmičenja.

Na posljednjem takmičenju na Ilidži START je sa šest takmičara na međunarodnom takmičenju OLIMPIK OPEN osvojio jedno zlato i četiri srebra. Hamza Avdić je izgubio u četvrtini finala, Antonela Jurišić, Ilma Hrustić, Edin Čorić i Ibrahim Medarić su osvojili srebro, a Elmin Šuvalić -zlato ( dupli nokaut)

Od 10. do 12. oktobra 2014 godine u Mariboru (Slovenija) ovaj klub šalje dva svoja takmičara Ibrahima Medarića i Elmina Šuvalića, te trenera Elmina Ahmetovića  u reprezentaciju Bosne i Hercegovine što je za ovaj klub i ovaj grad veliki uspjeh. Ličnim zalaganjem trenerskog kadra uspio se osigurati dio sredstava, a glavni je sponzor caffe Sultan kojem se START OVOM prilikom i zahvaljuje.