28 Mart 2024
srijeda, 01 Oktobar 2014 18:56

Juniori: Čelik-Velež 4:0

Juniori Čelika  danas su u Zenici odigrali revanš utakmicu završnice juniorskog KUP-a FBiH protiv vršnjaka FK Velež iz Mostara. Pobjedili su, zasluženo, domaći nogometaši, juniori Čelika. REZULTAT: ČELIK – VELEŽ 4:0 (3:0);

Strijelci za Čelik: Elman Pašalić u 3. i 28.minuti, Anes Duraković u 18.', te Tarik Adilović u 68.minuti. Igralo se u Zenici, na Kamberovića polju, teren „B“ sa plastičnom travom. Utakmica je odigrana pred oko 50-ak gledalaca, po suhom i sunčanom vremenu (+23*C). Gostujući nogometaši ostali su bez dva igrača i to u 60. i 65.minuti zbog isključenja (prigovor i drugi žuti karton). Prva utakmica završnice juniorskog Kupa između juniora Veleža i Čelika odigrana je 18.septembra 2014.godine u Mostaru i završena je neriješenim rezultatom 1:1 (1:0). Gol za juniore Čelika, tada je postigao Anes Duraković. Nakon današnje pobjede juniora Čelika nad Veležom, Zeničani su se plasirali dalje u završnicu Kupa FBiH.

Ranije smo vam javili da su juniori NK Čelik u finalu Omladinskog Kupa ZDK (10.septembar 2014.god.) pobjedili FK Borac iz Jelaha sa 4:1, te tako ostvarili plasman na završnicu juniorskog Kupa FBiH.

Rezultati prvih utakmica juniorskog Kupa FBiH:

USKOPLJE/G.VAKUF: HNK "Sloga"- NK "Metalleghe BSI" 0:5

ŠIROKI BRIJEG: NK "Široki Brijeg" - NK "Jedinstvo" 0:0

MOSTAR: FK "Velež" - NK "Čelik" 1:1

BRČKO: FK "Dizdaruša" - FK "Sloboda"

Prve utakmice su igrane 18.septembra 2014. godine, dok su revanš utakmice na rasporedu 01/02.oktobra 2014. godine.