16 Juni 2024
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
ponedjeljak, 29 Septembar 2014 19:28

Osmina finala Kupa BIH

U utorak i srijedu, 30.09.i 01.10.2014.god. igraju se prve utakmice osmine finala Kup-a BiH za sezonu 2014/2015 za seniore. Sedam susreta na programu je u srijedu, dok jedino mostarski Zrinjski gostuje u utorak Slogi u Ljubuškom. Šest utakmica igra se od 15 sati, dok će duel između Širokog Brijega i Željezničara početi u 16 i 30 sati. Aktuelni osvajač Kupa ekipa Sarajeva na Koševu, sa početkom od 17 sati, dočekuje tim Travnika.


Zenički Čelik će naredne tri utakmice igrati sa sarajevskim Olimpicom i to jednu prvenstvenu u narednom kolu u Zenici, te dvije Kup utakmice osmine finala (01.oktobra u Sarajevu i 22.oktobra u Zenici). Ostaje da se vidi koliko će „rokada na klupi“ Čelika (Elvedin Beganović umjesto Nizaha Hukića), donijeti pozitivnog u klubu, jer je Olimpic u boljoj formi. Pauza u prvenstvu nastupa nakon 10.kola, koje se igra narednog vikenda, zbog dvije utakmice reprezentacije u kvalifikacijama za „Euro 2016“ (10.10.2014.god. protiv Velsa u gostima, te 13.10.2014.god. u 20,45 sati protiv Belgije u Zenici).

 

Evo parova 1/8 finala KUP-a BiH:

Utorak

Sloga Ljubuški-Zrinjski (15,30h)

 

Srijeda

Olimpic-Čelik (15h)

Rudar Prijedor-Borac (15h)

Široki Brijeg-Željezničar (16,30h)

Metalleghe BSI Jajce-Mladost Velika Obarska (15h)

Mladost Doboj Kakanj-Zvijezda Gradačac (15h)

Sarajevo-Travnik (17h)

Velež-Vitez  (15h)

 

Revanš utakmice na rasporedu su 22. oktobra 2014.god. u 15:00/18:00 sati.

 

Donosimo kompletan raspored utakmica 1/8 finala Kup-a sa službenim licima:

1

FK RUDAR PRIJEDOR - FK BORAC

Omarska, 01.10.2014

15:00 h

Sudija

Stankić Predrag

Bijeljina

DELEGAT

A-1

Kačavenda Radislav

Gradiška

Omanović Ramiz - Bihać

A-2

Lazić Damir

Brčko

4

Skakić Dragan

Gradiška

 

2

NK ŠIROKI BRIJEG - FK ŽELJEZNIČAR

Široki Brijeg,01.10.2014

16:30 h

Sudija

Pajić Danijel

Bijeljina

DELEGAT

A-1

Beljo Davor

Mostar

Martinović Lazar - Čapljina

A-2

Macić Amer

Mostar

POSMATRAČ SUĐENJA

4

Drašković Dalibor

Ist.Sarajevo

Bilić Marko - Zenica

5

Bureković Muamer

Zenica

BEZBJEDNOST

6

Obradović Darko

Stolac

Perija Božo -Kupres

 

3

NK METALLEGHE-BSI - FK MLADOST V.O.

Jajce, 01.10.2014

15:00 h

Sudija

Gigović Miloš

Gradiška

DELEGAT

A-1

Tepavčević Dario

Laktaši

Kuzmanović Zoran - Čelinac

A-2

Kunić Ratko

Banja Luka

POSMATRAČ SUĐENJA

4

Petrović Dragan

Banja Luka

 

 

4

FK MLADOST D.K. - NK ZVIJEZDA GRADAČAC

Kakanj, 01.10.2014

15:00 h

Sudija

Silić Sanel

Cazin

DELEGAT

A-1

Dujak Goran

Odžak

Oljača Rodoljub - Gradiška

A-2

Spahalić Samir

Mostar

4

Mulahasanović Adis

Sarajevo

 

 

5

NK SLOGA - HŠK ZRINJSKI

Ljubuški, 30.09.2014 

15:30 h

Sudija

Tičić Mirza

Sarajevo

DELEGAT

A-1

Čaušević Moamer

Sarajevo

Grganović Franjo - Novi Travnik

A-2

Đozić Enes

Sarajevo

4

Šehović Admir

Sarajevo

 

6

FK SARAJEVO - NK TRAVNIK

Sarajevo, 01.10.2014

17:00 h

Sudija

Paradžik Goran

Ljubuški

DELEGAT

A-1

Marić Željko

Doboj

Banda Izet - Brčko

A-2

Keranović Dragan

Prijedor

4

Grbić Zoran

Prijedor

 

 

7

FK OLIMPIC - NK ČELIK

Sarajevo, 01.10.2014

15:00 h

Sudija

Mujić Elvis

Banovići

DELEGAT

A-1

Bečirević Zlatan

Mramor

Čovčić Ferid - Goražde

A-2

Bačić Fikret

Lukavac

POSMATRAČ SUĐENJA

4

Terzić Husein

Travnik

Šimunović Vjekoslav - Grude

5

 

 

BEZBJEDNOST

6

 

 

 

 

8

FK VELEŽ - NK VITEZ

Mostar, 01.10.2014

15:00 h

Sudija

Čuić Tomislav

Tomislavgrad

DELEGAT

A-1

Hrstić Dalibor

Ljubuški

Skoko Goran - Ljubuški

A-2

Primorac Dario

Ljubuški

POSMATRAČ SUĐENJA

4

Bandić Antoni

Grude

 

 

E.Imamović za Zenicablog