subota, 27 Septembar 2014 00:36

Rukomet: Čelik bolji od Bosne

PREMIJER RUKOMETNA LIGA BiH, 4.KOLO. ČELIK BOLJI U DERBIJU.RK ČELIK – RK BOSNA (S) 27:25 - ARENA u Zenici; Početak: u 20,30 sati; Gledalaca: oko 1.200 . Sudije: Vejsil Beširević (Bihać) i Emir Dautović (Cazin), delegat Srećko Delhunija. U derbi utakmici 4. kola rukometne Premijer lige BiH, sezona 2014/2015, igrali su zenički RK Čelik i ekipa RK Bosna iz Sarajeva. Utakmica je završena  rezultatom  27:25 (14:13) za Čelik.

KLIKNI DA VIDIŠ FOTO GALERIJU

RK ČELIK: Hadžihasanić (22 odbrane), Ivančev 2, Dervenčić, Mehić, Memić, Kadić 5, Mujanović, Bevrnja, Mehinović 7, Begagić 4, Zvekić, Martić 5, Jolović 2, Tufekčić, Begović 1, Duvnjak 1. (Trener Milanko Savčić);

RK BOSNA: Efendić (14 odbrana), Memić, Džinović, Delić 3, Dedajić 1, Zahirović, Halilković 2, Jokanović, Alibegović, Stanković 2, Bračković, Vranac 3, Zulfić 1, Građan 6, Bečić 2, Čičkušić 5. (Trener Zuhdija Korkarić);

Najefikasniji kod Čelika: Aldin Mehinović (7), Davor Kadić i Eduard Martić po 5 golova.

Najviše golova za Bosnu postigli su: Elmir Građan (6) i Benjamin Čičkušić (5) golova.

Sedmerci za Čelik: 6 (6); Sedmerci za Bosnu: 8 (4);

Isključenja: Čelik (16'); Bosna ( 10');

U dosta tvrdoj utakmici u kojoj je rezultat bio „tijesan” od sredine prvog poluvremena, a na kraju su sasvim zasluženo slavili domaći rukometaši na krilima izvrsnog golmana Hadžihasića i tako došli do treće uzastopne pobjede u Premijer ligi BiH.

Počelo je odlično za domaće vođstvom od 4:0. Prednost se povečavala i u dva navrata iznosila je po 6 golova (8:2) i (10:4). U ovom periodu izvrsno je branio Čelikov golman Hadžihasić i Aldin Mehinović sa 5 golova. Gosti smanjuju na 10:8 i onda se igra, gotovo, gol za gol, te se na poluvrijeme odlazi sa vođstvom domaćih od 14:13.

U drugom poluvremenu viđena je još veća borba na terenu. U 42.minuti utakmice gosti po prvi put prelaze u vođstvo (18:19), koje su imali još dva puta (19:20) i (23:24) u toku utakmice. Rezultat je u drugom poluvremenu bio neriješen osam puta. Utakmica se, konačno, „prelomila“ u samom finišu sa dva gola Milana Ivančeva do konačne pobjede Čelika od 27:25.

Za igrača utakmice proglašen je golman Čelika Jasmin Hadžihasić, koji je sakupio 22 odbrane, a od toga odbranio je i tri sedmerca.

U slijedećem, 5. kolu ekipa Čelika ide u goste Gradačcu, dok je Bosna domaćin ekipi Prijedora.