19 April 2024
petak, 29 Avgust 2014 21:43

U16: Zmajevi poraženi od Italije

U utakmici za peto do osmog mjesta Evropskog prvenstva A divizije za košarkaše, naša kadetska  reprezentacija (U16) danas  je poražena od reprezentacije Italije. Rezultat: BiH - Italija 66:86  (17:25), (21:24), (13:17), (15:20); Selektor BiH: Emir Halimić, pomoćnik selektora: Ozren Selesković

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U16)  doživjela je poraz od selekcije Italije u borbi za plasman od petog do osmog mjesta na EP, koje se igra u Latviji.

Italija je bila bolja rezultatom 86:66. Naša reprezentacija je cijelim tokom meča bila u rezultatskom zaostatku. Prvu četvrtinu smo izgubili rezultatom 25:17. Italija je dobila i drugi dio igre rezultatom 24:21. Na poluvremenu su imali prednost rezultatom 49:38. Italijani su nastavili sa boljom igrom i u drugom poluvremenu meča. Dobili su treću četvrtinu rezultatom 17:13. Gubili smo sa petnaest razlike na ulasku u posljednju četvrtinu meča, a rezultat je glasio 66:51. Do kraja su zadržali prednost i upisali rutinsku pobjedu.

Najefikasniji igrač u redovimana naše reprezentacije je bio Džanan Musa sa 32 poena i 7 skokova i 4 asistencije, dok je Boško Bojović ubacio 13 poena.

Sutra, 30.avgusta-zadnjeg dana prvenstva, naša selekcija će igrati utakmicu za sedmo mjesto na EP protiv selekcije Njemačke u 13,30 sati.