petak, 22 Avgust 2014 21:09

BIH-Latvija 55:63

U trećoj, posljednjoj, utakmici prve runde takmičenja na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše (grupa B), naša kadetska  reprezentacija (U16) danas  je poražena od favorizovane domaće selekcije Latvije.  Rezultat: BiH – Latvija 55:63   (12:13), (16:19), (12:17), (15:14);

Kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine (U16)  doživjela je danas prvi poraz na prvenstvu od Latvije u 3. kolu kadetskog prvenstva, koje se igra u Latviji.

Naši momci su izgubili minimalno prvu četvrtinu (12:13). Drugu dionicu, ponovo, dobijaju Latvijci (16:19) i na odmor se otišlo sa prednošću Latvije od +4 poena (28:32).

Treću četvrtinu Latvija dobija sa +5 poena (12:17), te je rezultat nakon treće dionice bio + 9 poena za domaćina (40:49). Zadnju četvrtinu dobija naša selekcija sa 15:14 za konačnih +8 za Latviju (55:63). Najefikasniji u redovima naše reprezentacije: Džanan Musa sa double-double učinkom od  20 poena + 12 skokova, Ammar Gegić je dodao 14 poena i 6 skokova, te Luka Labus 11 poena i 5 skokova.

Ovaj poraz nije uticao na prolaz naše selekcije u drugi krug takmičenja, koji je osiguran nakon dvije pobjede u prva dva kola prve runde.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):