nedjelja, 03 Avgust 2014 23:23

Košarka: BiH - Srbija 69:82

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Srbije sa 82:69 (23:19, 18:10, 24:21, 17:19) na startu međunarodnog turnira u Trstu. Ekipu BiH predvodio je Mirza Teletović sa 18 poena uz sedam  skokova i tri asistencije, Nemanja Mitrović upisao je 11, a Elmedin Kikanović 10 poena.

Najefikasniji u ekipi Srbije bio je Miloš Teodosić sa 19 poena.

Naša reprezentacija je sredinom posljednje dionice prišla na sedam poena zaostatka, ali nismo imali snage da do kraja pokušamo stići našeg protivnika i upisali smo drugi poraz na pripremama. Prva četvrtina je završena rezultatom 23:19 za Srbiju. Srbija je u drugoj četvrtini pružila vrlo kvalitetnu partiju i dobila je rezultatom 18:10 i na poluvremenu imala prednost od 12 poena. Vodili su sa 41:29. Sa boljom igrom su nastavili i u trećoj dionici koju su dobili rezultatom 24:21 i na ulasku u posljednjih deset minuta imali 15 poena razlike. Naša reprezentacija je početkom posljednje četvrtina napravila seriju od 11:3 i uspjeli smo prići na sedam poena razlike. Ipak, Srbija je boljom igrom do kraja uspjela doći do prve pobjede na turniru u Italiji.

Narednu utakmicu bh. košarkaši igraju u ponedjeljak od 20.30 sati protiv domaćina Italije, a u posljednjem susretu u utorak igraju protiv Kanade (18 sati).