20 April 2024
srijeda, 30 Juli 2014 22:09

BIH poražena od Španaca

Evropsko prvenstvo za juniore (U18) divizije A u Turskoj. Poraz naših juniora i od Španije. BiH bez plasmana u četvrtfinale EP. BiH – Španija 67:84 U trećem susretu druge faze takmičenja na Evropskom prvenstvu A divizije za košarkaše (grupa F), naša juniorska reprezentacija (U18) danas  je poražena i od selekcije Španije. Rezultat: BiH – Španija 67:84   (19:23), (21:20), (11:22), (16:19);

U odlučujućem susretu druge faze EP u Turskoj u grupi F, za plasman među 4 prve ekipe u grupi, juniorska reprezentacija Španija nanijela je novi poraz  našim juniorima rezultatom 67:84. U prvoj dionici, nakon rezultata 10:10, Španci prave seriju od 6:0 i tu prednost smo uspjeli samo smanjiti na – 4 (19:23) na kraju 1.dionice.

Na početku 2.dionice naši prave seriju od 9:0 i prelaze u vođstvo od 28:23. Nakon nekoliko minuta Španci se bude i onda oni prave seriju od 5:0 i prelaze u vođstvo od 32:37, nakon rezultata 32:32. Do poluvremena naši smanjuju vođstvo Španije na -3 i poluvrijeme završava sa 40:43 za Špance. Pred  kraj 3. četvrtine Španci prave seriju 9:0 i odlaze na + 14 na kraju 3.četvrtine (51:65), što je i odlučilo pobjednika u ovom meču i putnika u četvrtfinale Prvenstva. U zadnjoj četvrtini Španci rutinski privode utakmicu kraju do konačnih 67:84

Najefikasniji igrač u redovima naše reprezentacije bio je Edin Atić  sa 22 poena i 12 skokova (double-double učinak), Nedim Đedović je dodao 16 , a Đorđe Aleksić 11 poena.Ovim porazom naša selekcija nije uspjela da se plasira u četvrtfinale Prvenstva.

Podaci sa današnje utakmice za našu reprezentaciju (poeni, skokovi, asistencije):