26 April 2024
srijeda, 25 Juni 2014 08:30

Konjić prvak BiH u mix dublu

Sportska dvorana "Ramiz Salčin" na Mojmilu u Sarajevu bila je minulog vikenda mjesto održavanja Trećeg međunarodnog stonoteniskog turnira "Stens Open 2014".
Na takmičenju je nastupilo oko 300 takmičara iz Bosne i Hercegovine i zemalja regije.

Prvog dana turnira, u subotu, odigran je turnir u konkurenciji veterana i seniora te prvenstvo BiH u dublovima. U nedjelju su igrali subkadeti, mlađi kadeti, kadeti i juniori, u muškoj i ženskoj konkurenciji.
Najuspješnijima su dodijeljene prigodne nagrade.

Na turniru su nastupili i članovi Stonoteniskog kluba “Mladost” iz Zenice Edin Konjić i Mirza Dizdarević. Oni su postigli veoma zapažene rezultate i još jednom potvrdili da se radi o vrhunskim igračima. U pojedinačnoj konkurenciji kod seniora Edin Konjić je osvojio 3.mjesto, dok je Mirza Dizdarević ostvario plasman među osam najboljih.
U konkurenciji mješovitih parova (mix dubl) i ujedno Državnom prvenstvu BiH Edin Konjić i Belma Bušatlić iz Stk Željezničar Sarajevo osvojili su titulu prvaka Bosne i Hercegovine pobjedivši u finalnom susretu Mirzu Dizdarevića i Ajlu Kovač iz Stk Spin Sarajevo.
MIX DUBL (državno prvenstvo BIH):
1. mjesto – Edin Konjić/Belma Bušatlić (STK “MLADOST” Zenica/STK “ŽELJEZNIČAR” Sarajevo)
2. mjesto – Mirza Dizdarević/Ajla Kovač (STK “MLADOST” Zenica/STK “SPIN 2012” Sarajevo)

Čestitke  Konjiću i Dizdareviću na odličnim rezultatima od sportske redakcije Zenicabloga.