08 Decembar 2022
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
nedjelja, 08 Juni 2014 20:01

Foto:atletsko prvenstvo u Zenici

Skromni rezultati, bez ijednog državnog rekorda, glavno je obilježje ovogodišnjeg Pojedinačnog atletskog prvenstva za seniore i seniorke, čiji je domaćin protekla dva dana bio Atletski klub „Zenica“. Nastupilo je ukupno oko 130 takmičara iz 16 klubova, a najvredniji rezultat ostvario je Sarajlija Kemal Mešić, koji je s 19,71 m pobijedio u bacanju kugle Zeničanina Hamzu Alića (19,26 m). Mešić je i danas pobijedio u bacanju diska sa skromnih 52,15 m, dok je najvredniji rezultat drugog dana ostvario Dušan Babić iz AK „Banja Luka“ u trci na 800 m, koju je istrčao za 1:51,82.

 

 

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU SA KAMBEROVIĆA POLJA

 

Još nedovoljno opravljeni Zeničanin Amel Tuka nije nastupio u trkama 400 i 800 m, u kojima drži državne rekorde, ali je imao dovoljno snage da svom klubu donese zlatnu medalju u trci štafeta 4x400 m. Zbog činjenice da se za žensku štafetu 4x400 m bila prijavila samo jedna ekipa, ova trka nije ni održana.

 

Državni prvaci po kategorijama: SENIORKE- I DAN: 100 m pr.: Gorana Cvijetić (Glasinac) 14,41; 100 m: Ivana Macanović (Banja Luka) 12,27; 400 m: Selma Zrnić (Sarajevo) 57,41; Kladivo: Stefani Vukajlović (Borac) 53,52 m; 1500 m: Vladana Gavranović (Borac) 4:40,27; 3000 m stipl: Rahima Zukić (Sloboda Tehnograd) 11:28,35; Disk: Gorana Tešanović (Borac) 46,46; Troskok: Melika Kasumović (Sloboda T.) 11,80 m; štafeta 4x100 m: Banja Luka 48,33. 

 

II DAN: 400 m pr.: Gorana Cvijetić (Glasinac) 1:04,84; 200 m: Ivana Macanović (Banja Luka) 24,82; 800 m: Vladana Gavranović (Borac) 2:21,84; Vis: Mladena Petrušić (Glasinac) 168 cm; Koplje: Vanja Spahić (Leotar) 44,06 m; Dalj: Tanja Marković (Rogatica) 5,73 m; Kugla: Emina Konjić (Doboj-Istok) 13,26 m; 3000 m: Rahima Zukić (Sloboda T.)10:31,21;  

SENIORI-I DAN: 110 m pr.: Mahir Kurtalić (Sloboda T.) 15,09; 100 m: Sait Huseinbašić (Borac) 10,87; 400 m: Borislav Dragojlović (Borac) 48,48; Koplje: Dejan Mileusnić (Zenica) 63,46 m; Vis: Haris Selimović (Zenica) 200 cm; Dalj: Nikola Brkić (Borac) 7,03 m; 1500 m: Bojan Stanišić (Pale) 4:07,51; 3000 m: Osman Junuzović (Doboj-Istok) 8:32,67; štafeta 4x100 m: Borac 43,44.

 

II DAN: 400 m pr.: Rusmir Malkočević (Sloboda T.) 56,54; 200 m: Sait Huseinbašić (Borac) 21,59; 800 m: Dušan Babić (Banja Luka) 1:51,82; 3000 m stipl: Osman Junuzović (Doboj-Istok) 9:49,42; Kladivo: Miroslav Rogić (Borac) 48,38; Troskok: Anes Hodžić (Sloboda T.); Disk: Kemal Mešić (Sarajev0) 52,15; 5000 m: Osman Junuzović (Doboj-Istok) 15:30,69; štafeta 4x400 m: Zenica I 3:17,70. 

 

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU SA KAMBEROVIĆA POLJA

 

 

 V.Begunić/Avaz

 

...