08 Avgust 2022
FacebookTwitterOva adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je vidjeli.
utorak, 03 Juni 2014 23:20

Raspored i satnica: Zenica 2014

Peti međunarodni atletski miting “Zenica 2014” održat će se u srijedu 4. juna na Atletskom stadionu Kamberovića polje, u organizaciji Atletskog kluba Zenica. Pripreme za organizaciju ove najkvalitetnije atletske manifestacije u BIH su pri kraju što su potvrdili Suad Kaknjo, predsjednik Atletskog Kluba Zenica, Aziz Kevelj, direktor mitinga i Jasmin Horić, predsjednik komisije za marketing.

 

Zenički miting je ušao u kalendare atletskog saveza BIH i evropske atletske federacije i spada u red tri najkvalitetnija u regionu. Takmičenje će se održati u 15 disciplina, osam muških i sedam ženskih, a Bosnu i Hercegovinu će predstavljati dvadesetak takmičara, među kojima su i zenički atletičati  - Hamza Alić, Mesud Pezer, Dejan Mileusnić i Kanita Bilić. Očekuje se učešće oko 120 takmičara iz 15 zemalja. Među najkvalitetnijim atletičarima koji stižu u Zenicu su Albanka Luiza Gega, zatim Slovenka Barbara Špiler, Nedžad Mulabegović i drugi. “ Specijalni gost mitinga ove godine biće legendarni Luciano Sušanj.

 

SATNICA

 

 

16.00-            300 m (2000 i ML -BIH)   VIS (Ž)         KLADIVO (Ž + M)

16.10-            200 m – Juniori (M – BiH)          

16.20-            100 m – TRKA U KOLICIMA                   DALJ (Ž)

16.35-            110 PR          

16.50-            100 m – PREDŠKOLSKI UZRAST                                             

17.00 -CEREMONIJA OTVORENJA                            DISK (Ž + M)

17.15-100 m (Ž)

17.30 -100 m (M)                            DALJ (M)     KUGLA (M)

17.50 -800 m (M)

18.05-400 m  (Ž)

18.20-1500 m (M)

18.30                                                                        KOPLJE (M)

18.40  1500 m (Ž)                                                                          

 

   ATLETSKI MITING  ¨ZENICA 2013¨ - STARTNA LISTA

16.00 h          300 m – (2000.g. i ml – BIH)

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Ajla Bašić

 

2001

BiH

 

2.       

Ismar  Pašanbegović

 

1999

BiH

 

3.       

Anes Šabić

 

2001

BiH

 

4.       

Ajna Sivac

 

2000

BiH

 

5.       

Sanita Kozlić

 

02

BiH

 

6.       

 

 

 

 

 

7.       

 

 

 

 

 

 

16.00 h            SKOK U VIS (Ž)                                         RM 1.75 m -Mladena Petrušić

    r.br.

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Sara   Lučić

 115

00

BiH

1.55

      2.

Biljana Rakić

1

 

BIH

1.55

      3.

Mladena Petrušić

2

92

BiH

1.78

4.

Magdalena  Zanze

3

 

HRV

1.74

      5.

Lamija Pašalić

4

99

BiH

1.72

 

16.00 h            BACANJE KLADIVA (Ž+M)                    RM 69.29 m – Barbara Špiler

    r. br.

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Stefani Vukajlović

5

96

BIH

-

2.       

Melisa Zukan

6

94

BiH

50,43

      3.

Barbara Špiler

7

92

SLO

71,25

4.

Wagner Domingos

8

83

BRA

73,03

5.

Alan Wolski

9

90

BRA

69,79

 

16.10 h            200 m – JUNIORI - EXTRA GRUPA

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Amer  Doglod

10

96

BiH

 

2.       

Nedim Srebrenica

11

96

BiH

 

3.       

Emin Smriko

12

95

BIH

 

4.       

Semir Avdić

13

96

BiH

 

5.       

Milan Nikolić

14

97

C.G

 

6.       

Emir Efendić

15

96

BIH

 

7.       

Aldin Ćosić

16

96

BIH

 

8.       

Asmir Hadžić

17

95

BIH

 

 

16.20 h          100 m -TRKA U KOLICIMA

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.

Harun Aliefendić

007

 

BiH

 

2.

Hasan jašarević

045

 

BiH

 

3.

Jorgić Srećko

065

 

BIH

 

4.

Tahir Mandžuka

057

 

BiH

 

5.

Elvir Skender

067

 

BIH

 

6.

Samir Spahić

073

 

BIH

 

7.

Redžib Talić

077

 

BIH

 

8.

Draženko Tubak

079

 

BIH

 

 

16.20 h          SKOK U DALJ (Ž)                                       

    r. br.

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Enisa Smajlović

18

97

BIH

5,10

2.       

Armina Muharemović

19

89

BIH

5,30

3.       

Ana Medić

20

92

CRO

5,94

4.       

Melika Kasumović

21

93

BIH

 

5.       

Tanja Marković

22

91

BIH

5,98

6.       

Antonija Radić

23

94

CRO

6,06

 

 

 

16.35 h           110 m PREPONE (M)                                   RM 13.73 – Jurica Grabušić

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Milan Lukač

24

92

BIH

15.27

2.       

Aleksandar Milenković

25

84

SRB

14.36

3.       

Marko Mišković

26

92

SRB

14.91

4.       

Mahir Kurtalić

27

95

BIH

15,12

 

 

16.50 h              100 m (Ž+M) – PREDŠKOLSKI UZRAST

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Doris Dujmović (Ž)

 

 

 

 

2.       

Amar Avdić (M)

 

 

 

 

3.       

Ajla Mehić (Ž)

 

 

 

 

4.       

Dorjan Salčinović (M)

 

 

 

 

5.       

Dalija Drino (Ž)

 

 

 

 

6.       

Danijal Kulović(M)

 

 

 

 

7.       

Amina Zukić (Ž)

 

 

 

 

8.       

Kahrić Ajnur (M)

 

 

 

 

 

 

 

17.00 h – CEREMONIJAL  OTVORENJA MITINGA

 

 

17.00 h           BACANJE DISKA (Ž+M)    RM 57,92 m Dragana Tomašević

                                                                              64.34 m Roland Varga

   r.br.

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Gorana Tešanović

28

77

BIH

46.84

2.       

Kristina Rakočević

29

96

CG

46.08

3.       

Milica Vukadinović

30

95

CG

45.02

4.       

Tadej Hribar

31

 

SLO

55,24

5.       

Ivan Kukuličić

32

 

CG

 

6.       

Ronald Varga

33

 

CRO

67,38

7.       

Kemal Mešić

34

90

BIH

 

8.       

Marin Premeru

35

90

CRO

56,97

 

         

 

17.15 h              100 m (Ž)                                                    RM 11.78 – Sandra Parlov

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.

Svjetlana Graorac

36

95

BIH

12.52

2.

Ana Ilijašević

37

95

BIH

12,73

3.

Nika Župa

38

94

CRO

12,29

4.

Ena Brkanić

39

97

BIH

12,92

5.

Aida Žunić

40

98

BIH

13,09

6.

Ajla Reizbegović

41

99

BIH

12,67

 

17.30 h             100 m (M) – Grupa (I)                                 RM 10.51 – Nedim Čović

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Luka Radoš

42

 

BIH

11,36

2.       

Nikola Brkić

43

 

BIH

11,38

3.       

Miloš Disić

44

95

SRB

11,09

4.       

Hasib Muratović

45

 

BIH

11,11

5.       

 

 

 

 

 

6.       

Anel Torlak

47

 

BIH

11,25

7.       

Dejan Rašeta

48

94

BIH

11,28

8.       

Cankuz Erzurum

49

96

TUR

11,02

 

17.30 h             100 m (M) – Grupa (II)

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Mahir Kurtalić

50

 

BIH

11,96

2.       

Mladen Grujić

51

91

SRB

10,82

3.       

Zvonimir Ivašković

52

94

CRO

10,57

4.       

Gregor Kokalović

53

 

SLO

10,54

5.       

Luka Šakota

54

 

CRO

10,66

6.       

Blaž Bruc

55

 

SLO

10,72

7.       

Aleksandar Stojanović

56

 

SRB

10,88

8.       

Bogić Vojvodić

57

91

CG

10,96

 

 

17.30 h             SKOK U DALJ (M)                                    RM 7.49 m – Dino Pervan

    r.br.

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Nikola Brkić

58

95

BIH

6,83

2.       

Dino Mehmedagić

59

95

BIH

6,85

3.       

Hallunej Gledis

59

 

ALB

6,93

4.       

Andro Dužević

60

 

CRO

7,02

5.       

Izmiraj Smajlaj

61

 

ALB

7,75

 

 

 

 

 

 

 

17.30 h             KUGLA (M)                                                RM 20.73 – Hamza Alić

     r.br.

Ime i prezime

St. Br.

God.

Država

Rezultat

1.

Bob Berents

62

 

LUX

 

2.

Emir Čamdžić (5kg)

63

97

BIH

 

3.

Mesud Pezer

64

94

BIH

18.78

4.

Marin Premeru

35

90

CRO

20,59

5.

Marko Špiler

65

90

SLO

19,17

6.

Kemal Mešić

34

85

BIH

20.71

7.

Hamza Alić

66

79

BIH

20.73

 

17.50 h           800 m (M)                                                      RM 1:48,76 – Amel Tuka

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.

Renars Stepins

67

92

LAT

1:48.22

2.

Nemanja Kojić

68

 

SRB

1:49.10

3.

Ante Pokrajić

69

 

CRO

1:49:11

3.

Marko Drmić

70

91

CRO

1:54:33

4.

Jošt Kozan

71

 

SLO

1:50.80

4.

Žan Kozan

72

 

SLO

1:50:57

5.

Jure Božinović

73

85

CRO

1:51.46

5.

Marko Jovičić

74

96

BIH

1:54.03

6.

Jan Kramer

75

 

SLO

 

6.

Jan Breznik

76

 

SLO

 

7.

Dušan Babić

77

86

BIH

1:48.45

7.

Aleksandar Stojanovski

78

 

MAK

 

8.

Milan Todorović

79

 

SRB

1:52.13

8.

Marko Ilić

80

 

SLO

1:54.11

 

 

 

18.05 h            400 m (Ž)                                                      RM 53.13 – Kseniya Karandjuk

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Tamara Marković

81

88

SRB

 

2.       

Milica Ožegović

82

 

BIH

 

3.       

Kanita Bilić

83

97

BIH

 

4.       

Bojana Kaličanin

84

96

SRB

 

5.       

Hristina Risteska

85

 

MAK

 

6.       

Frostina Risteska

86

 

MAK

 

7.       

Tijana Tešanović

87

 

BIH

 

8.       

Katarina Lemez

88

 

BIH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.20 h             1500 m (M)                                                  RM  3:52,98  - Mikloš Tabor

Staza

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Bene Barnabaš

89

 

HUN

3:39.87

2.       

Nikola Bursać

90

 

SRB

3:46.18

3.       

Nenad Radamović

91

 

SRB

3:49:17

4.       

Jasmin Ljaljić

92

 

SRB

3:48.36

5.       

Miloš Krstić

93

87

SRB

3:50.82

6.       

Bojan Stanišić

94

96

BIH

3:57.31

7.       

Stefan Čuković

95

98

BIH

 

8.       

Jusuf Alići

96

91

TUR

3:59.02

9.       

Velibor Nikolić

97

97

SRB

3:59.12

10.   

Matjaž Pregrad

117

 

SLO

 

 

 

18.30 h             KOPLJE (M)                                                           RM 77.45 – Dejan Mileusnić

    r.br.

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.

Miloš Krstanović

98

91

SRB

63.65

2.

Bartul Bašić

99

95

CRO

67.50

3.

Klement Bučar

100

 

SLO

67.24

4.

Haris Šut

101

96

BIH

49.80

5.

Branko Pavuković

102

91

SRB

71.56

6.

Ante Roko Zemonik

103

95

CRO

71.49

7.

Vedran Samac

104

 

SRB

78.20

8.

Herman Timothy

105

91

BEL

77.41

9.

Durechou Kilian

106

91

FRA

79.88

10.

Dejan Mileusnić

107

91

BIH

80.49

 

18.40 h            1500 m (Ž)                                                    RM 4:15,90 – Amela Terzić

   r. br.

Ime i prezime

St. br.

God.

Država

Rezultat

1.       

Luiza Gega

108

 

ALB

4:03.57

2.       

Amela Terzić

109

 

SRB

4:05.49

3.       

Teodora Simović

110

 

SRB

4:01.63

4.       

Sonja Stolić

111

 

SRB

 

5.       

Vladana Gavranović

112

89

BIH

4:37.00

6.       

Neja Kršinar

113

91

SLO

4:31.00

7.       

Jasmina Pruginić

114

 

SRB