subota, 10 Maj 2014 21:13

KŽK Čelik: Sa peharom iz Sarajeva!

ZENIČANKAMA TITULA PRVAKA BiH. 4.utakmica doigravanja za prvaka. ŽKK PLAY OFF – KŽK ČELIK 55:60 Sarajevo, KSC Skenderija. Početak u 19 sati. Gledalaca: oko 150;

Sudije: Petar Obradović (Čapljina), Dragan Kralj (Trebinje), Ivan Miličević (Čitluk), delegat Škrobot Željko (Sarajevo). U četvrtoj utakmici razigravanja za prvaka BiH  košarkašice Čelika su gostovale ekipi ŽKK Play off  u Sarajevu. Pobjedila je gostujuća ekipa KŽK Čelik i tako osvojila titulu prvaka BiH za sezonu 2013/2014.

Rezultat: ŽKK Play off –KŽK Čelik 55:60  (17:11), (16:17), (12:13), (10:19);

POGLEDAJTE FOTO GALERIJU IZ SKENDERIJE

Čelik: S. Halimić, M. Džinić 2, Z. Gagić 15, J.Bigović 16, Alma Kovačević, A. Kalušić 12, Maida Rahmanović, Irma Rahmanović 5, A. Ćorović, A. Iriškić 10, Nikolina Delić, Anđela Delić; (Trener Slobodan Kecman);

Play off: Mujović, Babić 19, Alispahić, Kovačević Emina, Nikolić 7, Prlja 6, Omerbašić, Džombeta, Kovačević Zdenka 7, Đapo 3, Bugarin 7, Džebo 6; (Trener Goran Lojo);

Najviše poena za Čelik su postigle: Jasmina Bigović (double-double učinak od 16 poena i 12 skokova), Zvjezdana Gagić (15), Aida Kalušić (12) i Aldijana Iriškić (10) poena);

Najefikasnije u ekipi Play off-a: Nikolina Babić (19), Nikolina Nikolić, Zdenka Kovačević i Dajana Bugarin po (7) poena;

Zaslužena pobjeda košarkašica Čelika u četvrtoj finalnoj utakmici play off-a za naslov prvaka države i tako su sa breakom i 3:1 u pobjedama u finalnoj seriji doigravanja osvojile titulu prvaka BiH za sezonu 2013/2014. Zeničanke su i u večerašnjoj utakmici dokazale da su, trenutno, najbolja ekipa u BiH i da su sasvim zasluženo osvojile novu titulu prvaka u prvenstvu Bosne i Hercegovine.

Play Off je dobro otvorio utakmicu, te je nakon prve četvrtine vodio 17:11. Drugu četvrtinu dobivaju Zeničanke sa 12:13 i na poluvrijeme se otišlo sa prednošću domaćih od 5 poena (33:28). Treću četvrtinu ponovo bolje otvaraju domaće košarkašice i odlaze na najveću prednost na utakmici od +11 poena (39:28).

Nakon ovog največeg vođstva domaćih, Čelik pravi seriju od 10:0 i dolazi na poen zaostatka (39:38). Gošće ubrzo dolaze  i u prvo vođstvo na utakmici (40:41). Do kraja 3.četvrtine domaće ponovo prelaze u vođstvo i na kraju treće četvrtine vode sa 45:41. U zadnjoj dionici domaće imaju prednost od nekoliko poena, a nakon rezultata 53:49 za domaće, Čelik ponovo pravi seriju od 9:0 i prelazi u najveće vođstvo na utakmici od + 5 poena (53:58). Važno je istaći u ovom periodu da je nakon neriješenog rezultata 53:53 Zvjezdana Gagić pogodila trojku za vođstvo Čelika 53:56 na 52 sekunde do kraja utakmice, što je, čini nam se, konačno i prelomilo utakmicu u korist Čelika. Do kraja utakmice Zeničanke su znalački sačuvale vođstvo za konačnih 55:60 za Čelik. Dakle, finiš utakmice košarkašice Čelika su odigrale furiozno i ovom pobjedom sasvim zasluženo osvojile novu titulu prvaka BiH. Ovo je druga titula košarkašicama Čelika, nakon nadavno osvojenog Kupa BiH, u sezoni 2013/2014. Utakmicu je posmatrao i veći broj navijača iz Zenice, a po slobodnoj procjeni na tribinama je bilo pola-pola domaćih i gostujućih navijača. Navijanje je bilo fer i korektno i bez ijednog incidenta. Čestitke za sve posjetioce ove utakmice na sportskom navijanju u toku utakmice.

ČESTITKE KOŠARKAŠICAMA ČELIKA NA OSVOJENOJ  ŠAMPIONSKOJ TITULI, A SARAJKAMA  NA FER I SPORTSKOJ BORBI OD SPORTSKE REDAKCIJE ZENICABLOGA.