nedjelja, 27 April 2014 21:14

Remi Čelika i Gradine

U 15. kolu ženske Premijer nogometne lige BiH, ženski nogometni klub Čelik iz Zenice je u nedjelju, 27.aprila 2014.godine, gostovao u Srebreniku, na gradskom stadionu, kod ekipe ŽOFK GRADINA.

Utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1 (1:0). Strijelac gola za Čelik je bila kapiten ekipe Arijana Puljić u drugom poluvremenu. Strijelac za domaću ekipu bila je Esmeralda Mujkić u 1.poluvremenu.
Utakmicu je sudila Kojić Dragana iz Doboja, sa pomoćnicama: A1 Kadribašić Nisveta (Lukavac) i A2 Tupaja Jasmina (Brčko), delegat Milošević Mirko (Zvornik).
Interesantno je napomenuti da je i u prvom kolu jesenjeg dijela sezone u susretu Gradine i Čelika u Srebreniku
rezultat bio 1:1 a strijelac je i tada bila Arijana Puljić. U 8.kolu u Zenici, 10.novembra 2013,godine, ponovo susret Čelik Gradina, a rezultat 2:0. Strijelac oba gola, pogađate, ponovo je bila Arijana Puljić.
Ovo je prvo kolo trećeg dijela takmičenja, do čijeg je kraja ostalo 6 kola.

Sarajevo: SFK 2000 – Banja Luka

Kao što smo ranije objavili, učešćem osam ekipa iz cijele Bosne i Hercegovine, startovala je prva sezona zajedničke Premijer lige BiH za žene u nogometu, 2013/2014.
Napori čelnika N/FS BiH na formiranju ovakve vrste takmičenja nagrađeni su i od UEFA, koja će finasijski podržati žensku bh. elitu.