utorak, 22 April 2014 00:42

Omladinsko šahovsko prvenstvo

Održano 20.šahovsko prvenstvo F BiH - kadeti i juniori za 2014.godinu. Šahovski savez Federacije BiH i ŠK “Bihać” organizovali su u Kulen Vakufu 20. kadetsko i juniorsko prvenstvo ŠSFBiH za 2014.godinu. Sudjelovalo je 60 učesnika, a među njima i tri mlada šahiste iz ŠK „Čelik“ Zenica (Čunjalo Faris, Karalić Evel i Šestić Nedim), te jedan iz ŠK „Preporod“ Zenica (Dino Marković).

Zeničani su osvojili jedno prvo mjesto (Čunjalo Faris M-18), dva druga mjesta (Šestić Nedim M-12 i Marković Dino M-14) i jedno treće mjesto (Karalić Evel M-14). Pravo učešća na prvenstvu su imali kadeti i juniori registrovani u ŠS Kantona - klubova FBIH i bili su raspoređeni u starosne grupe od 8 -20 godina u muškoj i ženskoj konkurenciji. Pobjednici po starosnim grupama stekli su naslov prvaka FBiH i osvojili pehar u trajno vlasništvo. Po tri najbolje plasirana učesnika u starosnim grupama osvojili su medalje i diplome.