28 Mart 2024
četvrtak, 17 April 2014 00:34

Zeničanke poražene u Banjoj Luci

Polufinale Kupa BiH za žene. Nogometašice Čelika poražene u Banjaluci. Ženski fudbalski klub Banja Luka će se boriti za trofej u Kupu BiH sa sarajevskim SFK 2000. Banjalučanke su u polufinalu lako savladale zenički Čelik sa ubedljivih 9:0 i tako došle u šansu da se bore za pobjednički pehar Kupa BiH za sezonu 2013/2014.. Ranije smo objavili da su nogometašice ŽNK SFK 2000 iz Sarajeva, višestruke prvakinje BiH, voljom žrijeba se direktno plasirale u finale Kupa, gdje ih čeka ŽFK Banja Luka.

ŽFK Banja Luka – ŽNK Čelik 9:0 (7:0);

Banja Luka – Gradski stadion. Gledalaca: 100. Sudija: Bojana Tošić (Gradiška) 7. Strijelci: Fetić (autogol) u 4, Ajub u 3. i 37, Bulatović u 9. i 16, Kršo u 30. i 85, Koprena u 73. minutu. Žuti kartoni: Bencun, Pašalić (Čelik). Crveni karton: Ajla Pašalić u 89. minutu.

Banja Luka: Škorić -, Milinković 7, Duronjić 7 (od 46. Ivković 7), Crnjak 7, Mićić 7, Koprena 7, Aleksić 7,5, Bulatović 8 (od 70. Mitrović -), Kršo7,5, Ajub 8 (od 46. Brkić 7), Vukolić 7.

Čelik: Kobilica 5, Kavaz 5, Fetić 5, Koluh 5, Bektaš, Kablar 5, Bencun 5 (od 82. Sinani -), Šabić 5, Tuka 5, Pašalić 5, Puljić 5.

Igrač utakmice: Slađana Bulatović (Banjaluka) 8.

„Zeničanke u polufinalnoj KUP-a BiH bez standardnog golmana na golu ,umorom od puta ,kao i igračicom manje na terenu zbog crvenog kartona, te loših vremenskih uslova poražene visokim rezultatom 7 : 0 ( 9 : 0 ) što je i prvi put u historiji ovog kluba. Igračice Čelika su i pored oslabljene ekipe odigrale disciplinovano, te je i utakmica odigrana fer i korektno od strane obje ekipe, te se pobjedniku pružila ruka i čestitali na zasluženoj pobjedi, kažu u ŽNK Čelik Zenica.