nedjelja, 13 April 2014 19:44

Pobjede KŽK Čelik i BH Starta

10. kolo Lige mladih KSBiH za djevojke. Pobjede juniorki KŽK Čelik i kadetkinja KK BH Start. Danas su u Areni Zenica odigrale svoje utakmice juniorke KŽK Čelik i kadetkinje KK BH Start, uokviru 10. kola Lige mladih KSBiH za djevojke, protiv svojih vršnjakinja iz ŽKK Livno.  U obje kategorije pobjedile su Zeničanke. Evo rezultata i najboljih strijelaca u ekipama  KK BH Start i KŽK Čelik:

KADETKINJE (U16): KK BH Start – ŽKK Livno  61:59 (14:18), (12:19), (10:14), (25:08);

Strijelci za KK BH Start: A.Kahrić (16), A.Jaganjac (15), L.Škaljo (12), E.Nizamić (10), S.Heljić (4) i A.Lončarević (4) poena ; (Trener Eldar Durmić);

Nakon treće četvrtine kadetkinje Livna su imale prednost od 15 poena (36:51), ali su domaće košarkašice, KK BH Start u furioznoj igri 4. četvrtine preokrenule rezultat na 1,15 do kraja i vođstvo od 58:57, koje su uspjele sačuvati do konačnih 61:59. Kod gošći, najefikasnija je bila G.Visković (30) poena, ali je napustila igru na 6,35 minuta do kraja zbog pet ličnih grešaka.

JUNIORKE (U18): KŽK Čelik – ŽKK Livno  88:46 (24:14), (23:16), (23:07), (18:09);

Najefikasnije kod juniorki KŽK Čelik: Karla Buhić (17), Mia Hajder (double-double učinak, 16p. +12 skokova), Nedžla Kovačević (13), Berina Hebib (11) i Amra Begić (10) poena. (Trener Amra Mehmedić);

Zaslužena i visoka pobjeda juniorki KŽK Čelik, koja ni jednog trenutka nije dolazila u pitanje. Trenerica Zeničanki, Amra Mehmedić, u igru je uvodila sve igračice i sve su dobile šansu da zaigraju.

Sve čestitke za kadetkinje BH Starta i juniorke Čelika na ovim vrijednim pobjedama.

Već smo objavili da se ovo takmičenje odvija u organizaciji Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine u sve tri kategorije (juniorska, kadetska i pionirska). U ovoj ligi, Zeničko – dobojski kanton, odnosno Košarkaški savez  Zenica, kod dječaka predstavlja ekipa OKK Čelik u sve tri kategorije, dok kod djevojaka KS Zenica predstavljaju ekipe KK BH Start (kadetkinje U16) i KŽK Čelik (juniorke U18).