subota, 15 Mart 2014 13:39

KK Student - OKK Čelik 83:78

Košarkaši Studenta, koji u drugom dijelu prvenstva A-1 lige FBiH igraju preporođeno, srušili su u posljednjem kolu lidera prvenstva, zenički Čelik. U Univerzitetskoj dvorani u Tuzli, Student je pobijedio Zeničane 83:78 (18:21, 21:19, 23:24, 21:14), te time doveo u pitanje njihovu čelnu poziciju uoči play offa. I na ovoj utakmici sjajnu partiju pružio je Zlatko Golijanin koji je postigao 28 poena, od čega čak 9 trojki!

U toku cijele utakmice vodila se izjednačena borba u kojoj su se ekipe smjenjivale u vođstvu. Studenti su dobro otvorili utakmicu i poveli 9-2 i 11-4, ali su gosti uzvratili serijom od 0-9. Prvi dio utakmice završen je 18-21 za OKK Čelik, a druga četvrtinu dobija Student 21-19. Na odmor se otišlo sa vođstvom Čelika 39-40. UKK Student je u drugom poluvrijemenu takođe držao rezultatsku ravnotežu. U zadnjoj četvrtini igra gostiju bila je nervoza, a u igri se primjetila neorganizovanost i u napadu i u odbrani.

Trener Studenata Užičanin je vrlo dobrim kombinovanjem zonske i izuzetno agresivne individualne odbrane uspio razbiti napade Čelika predvođene Hodžićem i Avdibegovićem, kojima je očigledno ponestalo snage pri kraju utakmice. Na 2 minuta i 40 sekundi prije kraja Čelik je vodio sa 4 poena razlike, a nakon time outa Student je ponovo prešao na individualnu odbranu što je rezultiralo sa nekoliko grešaka gostiju. Ovu četvrtinu domaćini dobijaju sa 21-14 i na kraju pobjeđuju rezultatom 83-78.

Treba naglasiti da je trener UKK Studenta Edin Užićan veoma dobro predvidio način igre favorizovanog Ćelika a, posebno je bila uočljiva želja i motivisanost njegovih igrača da pobjede lidera na tabeli. U veoma dobroj igri svih igrača Studenta najbolji strijelac je bio Zlatko Golijanin sa 28 poena (9 trica) i Remzudin Hasić 18 poena. Treba naglasiti i odličnu igru Mahira Mušanovića koji je postigao 17 poena i bio odličan u odbrani i Harisa Pašića koji je odlično igrao u odbrani, postigao 4 koša i imao 4 skoka u napadu.

Kod gostiju najboli strijelci su bili Hodžić sa 24 poena i Avdibegović sa 22 poena.

UKK Student je imao šut za dva poena 45-20 (44%), za tri poena 38-11 (39%), imao je 10 skokova u napadu i 10 skokova u odbrani, slobodna bacanja 18-10 (55%) i izgubljene 4 lopte.

Pred oko 100 gledalaca sudili su Damir Kunosić, Nermin Kasumović  i Branislav Kovačević, svi iz Tuzle.

UKK Student: Mušanović 18, Pašić  4,Golijanin 28, Halilbegović 2, Mazalović, Bijelić, Čolo 8, Mešić, Hasić 18, Džuderija  4, Hulusić 2. Trener Edin Užičanin

OKK Čelik: Spahićm, Fejzagić 7, Avdibegović 22, Arnaut, Hodžić 24, Begagić 9, Pezer 5, Džampo, Anđelić 4, Durmić, Klinac 7, Fajković. Trener Nedžad Hodžić

Autor+foto: Tuzlalive