20 April 2024
srijeda, 05 Mart 2014 19:42

BiH - Egipat 0:2

Prvo poluvrijeme prijateljske utakmice između reprezentacije Bosne i Hercegovine i Egipta, koja se igra u austrijskom Innsbrucku, završeno je bez golova.
Obje ekipe imale su nekoliko prilika za postizanje pogotka, ali mreže su mirovale.

Reprezentacija Egipta u prvom poluvremenu pokazala se kao ravnopravan protivnik. Egipćani su na početku utakmice nekoliko puta zaprijetili Asmiru Begoviću, ali njihovi šutevi nisu pogodili okvir gola. BiH je uzvratila s dva šuta Senada Lulića i slobodnim udarcem koji je izveo Sejad Salihović, međutim golman Egipta je bio na mjestu i bez većih problema zaustavio pokušaje bh. nogometaša. Poluvrijeme je obilježio i oproštaj Samira Muratovića od dresa BiH. Njemu su predstavnici Nogometnog saveza BiH uručili priznanje za doprinos u kreiranju brenda "Zmajeva" i igranje za bh. nacionalni tim.

Drugo poluvrijeme je krenulo golom "gostiju" iz Egipta - Gedo - BIH-Egipat 0:1 - 53.minuta. Jedanaest minuta kasnije, Muhamed Salah 0:2 za Egipat.