27 April 2024
nedjelja, 23 Februar 2014 14:09

Porazi omladinaca OKK Čelik

Odigrano 5. kolo Lige mladih KSBiH. Novi porazi sve tri selekcije OKK Čelik. Zenica, 23.februar 2014.godine Ovog vikenda (22./23.02.2014.god.) u organizaciji Košarkaškog saveza Bosne i Hercegovine, igraju se utakmice 5. kola Lige mladih KSBiH u sve tri selekcije (juniori, kadeti i pioniri). U ovoj ligi Zeničko – dobojski kanton, odnosno Košarkaški savez  Zenica, kod dječaka predstavlja ekipa OKK Čelik u sve tri selekcije. Nažalost, sve tri selekcije OKK Čelik, ponovo su doživjele poraze. Ovog puta poraze su doživjeli, juče, u Areni Zenica od vršnjaka OKK Sloboda iz Tuzle.

Donosimo rezultate selekcija OKK Čelik i najbolje strijelce:

JUNIORI (U18), OKK Čelik – OKK Sloboda   53:58 (15:9), (9:22), (14:8), (15:19);

(Kod juniora Čelika najefikasniji su bili: Kenan Arnaut 14, Muhamed Mujić 13 i M. Begagić 9 poena).

Juniori Čelika su dobro odigrali prvu četvrtinu, koju su i dobili sa 15:9. Na početku druge četvrtine gosti iz Tuzle prave seriju od 1:14 i sa rezultata 18:11 za Čelik prelaze u vođstvo od 19:25, koje nisu ispuštali do kraja utakmice za konačnih 53:58 za Slobodu. Inaće, Tuzlaci su dobili drugu četvrtinu sa 9:22 i "prelomili" utakmicu na svoju stranu.

KADETI (U16), OKK Čelik – OKK Sloboda  52:76 ( 22:21), (15:20), (3:24), (12:11);

(Kod kadeta Čelika najefikasniji: K. Varupa 19 i J. Husejnovic 10 poena).

PIONIRI (U14), OKK Čelik – OKK Sloboda  48:75 (8:26), (19:15), (4:20), (17:14);

(Kod pionira Čelika najefikasniji su bili Besim Arnaut sa 23 i Muslić sa 12 poena).