29 Mart 2024
četvrtak, 30 Januar 2014 22:15

PORAZ KOŠARKAŠICA ČELIKA U DERBIJU.  9. KOLO MEĐUNARODNE REGIONALNE LIGE. KŽK ČELIK – ŽKK RADIVOJ KORAĆ 70:74, ARENA u Zenici; Gledalaca: oko 500;

Sudije: Popović Nikica, Savović Radoš (oba Podgorica), Vujičić Suzana (Herceg Novi); Delegat Zoran Marković (Zenica); U 9. kolu Međunarodne ženske regionalne košarkaške lige (MŽRKL), za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su bile domaćini ekipi Radivoj Korać iz Beograda.  Pobjedila je gostujuća ekipa Radivoj Korać. Rezultat: Čelik – Radivoj Korać  70:74 (23:14), (10:20), (27:23), (10:17);

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić , M.Džinić 17, Z. Gagić 3, J. Bigović19 , N. Kovačević, A. Hundur, A. Kalušić 20, M. Rahmanović , S. Pašić, A. Ćorović, A. Iriškić 11, A. Ćehajić. (Trener Slobodan Kecman);

Sastav ŽKK Radivoj Korać: K. Stanković 2, B.Rodić , K.Topuzović 4, S.Mandić 12, A.Spasojević , I.Brajković 8,  J.Jovanović 13, J.Antić 10, A.Stupar 8, T. Kapor 14, D.Stančić 3. (Trener Miloš Pavlović);

Sve koševe za Čelik su postigle: Aida Kalušić (20), Jasmina Bigović (19), Marina Džinić (17) i Aldijana Iriškić (11) i Zvjezdana Gagić (3) poena.

Kod Radivoj Koraća najefikasnije: T. Kapor (14), J. Jovanović (13), S. Mandić (12) i J. Antić (10) poena.

Što se tiče utakmice zaslužena pobjeda  košarkašica Radivoj Koraća u derbiju 9. kola grupe "B" Međunarodne regionalne lige protiv domaćih košarkašica Čelika, koje tako nisu uspjele da se revanširaju za poraz u prvom dijelu prvenstva u Beogradu (65:77). Utakmica je bila dramatična i sa nekoliko velikih preokreta.

Izostanak iz ekipe Čelika standardne igračice Irme Rahmanović, zbog povrede, bio je evidentan u ovom meču, što je kvalitetna ekipa iz Beograda maksimalno iskoristila i osvojila bodove. Ekipa Čelika je dobro otvorila utakmicu i imala najveću razliku na utakmici u 10.minuti kada je bilo 23:10. Nakon toga gošće koriste nekoliko grešaka domaće ekipe, igraju mnogo agresivnije u odbrani i prave 0:13, što je rezultiralo vodstvom nakon prvog dijela utakmice 33:34. U trećem periodu ekipa Koraća igra jako dobro što je im donijelo najveću prednost u utakmici 45:55, sredinom trećeg perioda. Ipak, završnica ovog perioda apsolutno pripada domaćim košarkašicama pa je rezultat na semaforu nakon isteka 30-te minute stajao 60:57 u korist Čelika. Četvrti period je bio i najzanimljiviji jer ni jedna ekipa nije uspjela da napravi značajniju razliku. U samom finišu, velika borba i drama se odvijala na parketu. 10 sekundi do kraja kod rezultata 72:70 za gošće, ekipa Čelika pravi brzi prekršaj, gošće pogađaju oba slobodna bacanja za 74:70. Posljednji pokušaj košarkašica Čelika da naprave nešto u rezultatskom smislu nije uspio, te se ovim rezultatom i završila utakmica.

Očito, presudila je "duža klupa" gošći, što se vidi na listi strijelaca, te uigranost gostujuće ekipe, što su i najavljivali iz vođstva Čelika. I pored problema sa kojima su se susrele prije ove utakmice, košarkašice Čelika su velikom borbom pokazale da zaslužuju svu podršku koju im pruža domaća publika.

U šest zadnjih utakmica, košarkašice Čelika su zabilježile 3 poraza, računajući i ovaj večerašnji protiv Radivoja Koraća. Sva tri poraza su doživljena u Regionalnoj ligi (Budućnost u Zenici 68:74, Play off u Sarajevu 60:64 i večeras od Radivoj Koraća 70:74 ). Tri pobjede su zabilježene u domaćoj ligi (Banovići u Zenici 123:38, Brčanka u Zenici 72:46 i Orlovi u Banjaluci 66:51).

Prema rasporedu, takmičenje u ligaškom dijelu  MŽRKL (grupe A i B) završava se u četvrtak 06.februara 2014. godine, 10. kolom,  kada ekipa KŽK Čelik ide u goste u Crvenoj Zvezdi u Beograd, dok je ekipa Radivoj Korać domaćin sarajevskom Play off-u.

6.Play off  9  3  6  12

Parovi 10. kola u grupi "B"(zadnje kolo ligaškog takmičenja)-06.02.2014.god. u 19 sati: