26 April 2024
nedjelja, 26 Januar 2014 00:49

Zeničanke bolje od Orlova

POBJEDA KOŠARKAŠICA ČELIKA U BANJALUCI.  11. KOLO BiH LIGE. ŽKK ORLOVI – KŽK ČELIK 51:66 U 11. kolu BiH košarkaške lige za sezonu 2013/2014, košarkašice Čelika su gostovale u Banjaluci ekipi ŽKK Orlovi.  Pobjedila je ekipa KŽK Čelik. Rezultat: Orlovi - Čelik 51:66 (14:8), (14:15), (10:26), (13:17).

Sastav KŽK Čelik: S. Halimić, M. Džinić 10, Z. Gagić 3, J. Bigović 11, N. Kovačević, A. Kalušić 11,  M. Rahmanović 2, S. Pašić, A. Ćorović, A. Iriškić 24, A. Hundur, M. Hajder. (Trener Slobodan Kecman); Najefikasnije kod Čelika: Aldijana Iriškić (24), Marina Đinić (13 + 11 skokova), Jasmina Bigović (13+10 skokova), Aida Kalušić (11 + 24 skoka); Prvi strijelci kod Orlova: N. Tomasović i K. Skočajić po 13 poena.

Zeničanke su se u prvom dijelu utakmice mučile sa domaćim sastavom, a onda treću četvrtinu dobile sa 26:10. I posljednju  četvrtinu dobijaju košarkašice Čelika (13:17) i osmom  pobjedom u ligi BiH na najbolji načun pozivaju svoje navijače da u četvrtak u što većem broju dođu na tribine Arene u Zenici, kada u predzadnjem kolu Regionalne lige Čelik dočekuje beogradsku ekipu "Radivoj Korać".  "Double-double" učinak u Banjaluci, u ekipi Čelika su imale Aida Kalušić (11 poena/ 24 rekordna skoka), Marina Džinić (13/11/ i Jasmina Bigović (13/10). Zbog lakše povrede u Banja Luci nije nastupila Irma Rahmanović.