20 April 2024
nedjelja, 19 Januar 2014 23:21

OKK Čelik bolji od Play Offa

A1 KOŠARKAŠKA LIGA KS BiH - OKK ČELIK TEŠKO DO NOVE POBJEDE. OKK ČELIK – KK PLAY OFF 64:62 ARENA u Zenici; Početak u 18 sati; Gledalaca: oko 300; Sudije: Kavazović (Tešanj), Preldžić (Žepče) i Korjenić (Sarajevo)

foto galerija Jasmina Hadžića

Uokviru  10. kola  A1 košarkaške lige KS BiH, sezona 2013/2014, zenički OKK Čelik je bio domaćin ekipi KK Play off sa Ilidže (Sarajevo). Devetu pobjedu u deset odigranih kola novog prvenstva, mnogo teže od očekivanog, zabilježila je domaća ekipa OKK Čelik.

Rezultat: Čelik – Play off  64:62 (24:17), (15:17), (10:15), (15:13);

Sastav OKK Čelik: Avdibegović 19, Fejzagić , Radan , Arnaut 4, Hodžić 18, Fajković 1, Pezer 8, Balta , Anđelić 1, Durmić 6,  Klinac 7, Spahić. (Trener Nedžad Hodžić, pomoćni trener Ahmed Muminović);

Sastav KK Play off-a: Velić 15, Ferhatbegović 17, Salčin 12, Galijatović, Vizmeg, Kurtagić 4, Pehilj, Gudić 14, Karapus, Arslanagić. (Trener: Admir Prašović);

Najefikasniji kod Čelika su bili: Avdibegović (19) i Dino Hodžić (18) poena.

Kod Play off-a najefikasniji su bili: Ferhatbegović (17), Velić (15) i Gudić (14) poena.

U utakmici 10. kola (prvo kolo u drugom dijelu sezone) između Čelika i Play off-a, devetu pobjedu u prvenstvu zasluženo, ali veoma teško, je ostvarila domaća ekipa OKK Čelik.

Čelik je u prvom poluvremenu imao prednost od 5 poena (39:34). Već i tokom 2. četvrtine gosti su u nekoliko navrata imali prednost od jednog do tri poena.  Na početku 3. četvrtine Zeničanima ništa nije polazilo za rukom. Igrali su slabo u odbrani, neorganizovano u napadu i rezultat toga je da su za 7 minuta postigli tek jedan poen, odnosno u cijeloj trećoj četvrtini 10 poena.

U zadnjoj četvrtini oba tima su se smjenjivala u vodstvu. Borbeni gosti su preko Ferhatbegovića i Velića pogađali koš Čelika i bili na korak do senzacije. Ipak, finiš ove nekvalitetne košarkaške predstave, na kraju, je pripao Čeliku. Pobjedu Čeliku je donio Dino Hodžić pogodivši dva slobodna bacanja na 7,4 sekundi do kraja utakmice, do konačnih 64:62. Za preostalo vrijeme gosti nisu uspjeli pogoditi koš Čelika i tako napraviti senzaciju.

Bodovna razlika na tabeli A1 lige, u odnosu na prošlo kolo, je ostala nepromijenjena, jer su i Čelikovi pratioci zabilježili pobjede. Čelik sada ima omjer pobjeda i poraza 9/1 i 19 bodova, a njegovi pratioci: Bošnjak, Brčko Distrikt i Turbina imaju omjer 7/3 i 17 bodova.

U narednom 11. kolu,  koje je na rasporedu 25.01.2014.god., OKK Čelik je, ponovo, domaćin. Ovog puta ekipi Bihaća koju je pobjedio  i u Bihaću sa 92:64, u prvom dijelu sezone.