19 April 2024
subota, 11 Januar 2014 21:48

Igman pobjednik SportZDK turnira

ŽOK "Igman"-Ilidža pobjednik turnira 1. "Sportzdk Volleyball Open". U finalu pobjedili OK "Breza 1934" iz Breze sa 2:0 u setovima.

Pogledajte foto galeriju Jasmina Hadžića.

Klikni na link za galeriju:

Danas je u sali Prve Gimnazije u Zenici odigran odbojkaški turnir za odbojkašice, 1. ''Sportzdk Volleyball Open''.

Pobjednik turnira je ekipa  ŽOK "Igman"-Ilidža, koja je u finalu pobjedila ekipu OK "Breza 1934" iz Breze, rezultatom 2:0 u setovima.

Organizator turnira je bilo Udruženje građana za promociju sporta i rekreacije "Sport Media" iz Zenice Na turniru je nastupilo šest odbojkaških ekipa: ŽOK “Kakanj”, ŽOK “Igman” Ilidža, ŽOK “Željezara” Zenica, OK “Maglaj”, OK “Breza 1934” iz Breze i ŽOK “Žepče”.

Ekipe su bile svrstane u dvije grupe:

Grupa "A": OK Breza 1934, ŽOK Željezara Zenica, ŽOK Žepče.

Grupa "B": ŽOK Igman, OK Maglaj, ŽOK Kakanj.

6.utakmica -OK Maglaj – ŽOK Igman 2:1

Drugoplasirane ekipe u grupama su igrali utakmicu za treće mjesto: ŽOK Kakanj – ŽOK Žepče 2:0 (25:15), (25:16);

Pobjednici grupa su igrali u FINALU: ŽOK IGMAN – OK BREZA 1934  2:0 (25:13), (25:16);

Tri prvoplasirane ekipe ( Igman, Breza 1934 i Kakanj) su nagrađene peharima, a sve ekipe učesnice diplomama,

Najbolja igračica turnira je Amna Dokara iz pobjedničke ekipe ŽOK Igman-Ilidža.

Turnir je protekao u odličnoj organizaciji uz pristojan broj gledalaca.

Svoj doprinos ovom turniru dali su i službena lica, članovi Sudijskog odbora Zenica: Jasmin Mahmić, Edin Begović, Bakir Pojskić, Arma Delibašić, Medin Mujkić, Samir Radončić i Armin Mujkić, kao i Miralem Pajić, predsjednik Sudijske komisije OS FBiH i direktor takmičenja OS BiH koji su sredstva koja im je za obavljanje posla osigurao organizator, odlučili uplatiti na ime liječenja oboljelog odbojkaša OK “Bosna” iz Sarajeva! Još jednom čestitke za ovaj  lijepi gest.