nedjelja, 08 Decembar 2013 20:20

Vijesti iz KK Kengur

KK KENGUR-KK TEN

Pioniri

Pioniri Kengura upisali su svoju drugu pobjedu ove sezone i to protiv svojih gradskih rivala ekipe Tena. Ekipa Kengura je bolje otvorila susret i značajnu razliku stvorila je već u prvoj četvrtini. Ekipu Kengura predvodili su Demir Beganović sa 20 poena i 9 skokova, Imran Porča sa 15 i Harun Džampo sa 14 poena. Meč je završen rezultatom 73:37. Ekipa Kengura trenutno dijeli prvo mjesto na tabeli sa ekipom zeničkog Netsa.

Kadeti

Kadeti Kengura su u svojoj prvoj ovosezonskoj utakmici ostvarili veoma ubjedljivu pobjedu nad vršnjacima iz Tena. Kadeti Kengura su zahvaljujući sjajnoj odbrani i solidnom napadu upisali najubjedljiviju pobjedu u dosadašnjem toku Lige mladih. Predvođena sjajnim i perspektivnim stručnjakom Armanom Bjeloševićem ekipa Kengura utakmicu otvara vodstvom 10:0. Do kraja četvrtine ekipa Tena je uspjela da smanji razliku. Do kraja susreta ekipa Kengura je povećavala svoju prednost i na kraju slavila rezultatom 73:32. Najbolji u ekipi Tena bili su Mursel Hodžić i Benjamin Bajramović, dok su ekipu Kengura predvodili Dino Kobić, Adem Gazić i Amir Nakić.

Rezultat: 73:32

Po četvrtinama: (19:5), (19:8), (13:13), (22:6)