20 April 2024
nedjelja, 24 Novembar 2013 12:43

Čelik usamljen na vrhu tabele

RK KONJUH (ŽIVINICE) – RK ČELIK – 22:24 (9:13) Utakmica igrana u Gradskoj dvorani u Žvinicama. Gledalaca oko 1.000. Sudije: Dino i Amar Konjičanin (Visoko). Delegat: Zdenko Alpeza (Mostar). Rezultat: 24:22 za ,,Čelik'' (poluvrijeme 13:9 za Zeničane). Sedmerci: za ,,Konjuh'' 6 (5 golova – jedan penal odbanio mladi ,,Čelikov'' golman Enes Sirčo). Za ,,Čelik'' 2 sedmerca (Davor Kadić oba pretvorio u golove). Isključenja: ,,Konjuh'' 8 minuta, ,,Čelik'' 8 minuta.

KONJUH: Omerović, Husić (1), Muhić, Hasić, Memić, Brkić (1), Alijagić, Zildžić (5), Krečković (4), Smajić (4), Begić (4), Tufekčić, Suljanović, Bukvić, Šarić, Hadžiomerović 3). Trener: Emir Junuzović.

ČELIK: Tufekčić, Dervenčić (1), Martić (1), Alihodžić, Hurem (1), Begović, Ivančev (4), Sirčo, Kadić (10), Starčević, Begagić (2), Duvnjak, Rekanović, Jolović (5). Trener: Zdenko Antović.

Odlična rukometna predstava u do sada najtežem gostovanju ,,Čelika'' – u Živinicama. Prema kretanju rezultata (,,Čelik'' je vodio svih 60 minuta, nekad i sa pet-šest golova razlike) dalo bi se zaključiti da je ,,Čelik'' lagano došao do bodova, što apslolutno ne pdgovara  istini.

- Bila je to izuzuteno teška i dobra utakmica, gdje je moja, iskusnija  ekipa cijelo vrijeme držala ,,konce'' u svojim rukama, tako da smo na kraju slavili sa dva gola razlike.

Čestitam mojoj ekipi na pobjedi, a i ,,Konjuhu'' na dobroj igri. Idemo dalje... U petak dočekujemo takođe,  po mojoj ocjeni,  jednu od najboljih ekipa u Premijer ligi BiH – ekipu RK ,,Dervente'' i mi već mislimo na tu utakmicu. Tvrdim da je RK Derventa bolja od RK ,,Bosne'' sa kojom smo u Zenici igrali neriješeno   – kaže trener ,,Čelika'' Zdenko Antović.

U ekipi ,,Čelika'' svi su odlično igrali, posebno Boško Jolović, Davor Kadić, Milan Ivančev i Dragan Starčević. Podbacili su dvojica Mirza - Mirza Hurem i Mirza Dervenčić, ali se vjeruje da će oni ,,proraditi'' već u nekoj narednih utakmica. Još uvijek neoporavljeni - povrijeđeni Milan Duvnjak (u utakmici sa Perijedorom) nije nikako ni ulazio u igru, ali se vjeruje da će on za susret sa  RK Derventom u petak biti spreman.

Kod ,,Konjuha'' bolji od ostalih subili – nekadašnji golman ,,Čelika'' Sidik Omerović, Amer Zildžić i Nermin Smajić, dok je dojučerašnji ,,Čelikovac'' – ljevak, bek  Elvis Brkić u potpunosti podbacio, bolje rečeno potpuno je paralisan i ,,uštopan'' od strane dobre ,,Čelikove'' odbrane na čelu sa Boškom Jolovićem.   Nakon ovog kola ,,Čelik'' se osamio na čelu tabele Premijer lige BiH, pošto je RK Bosna (Sarajevo) izgubila utakmicu u Mostaru protiv tamošnjeg ,,Zrinjskog''.